کد خبر: 3861832
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
گروه بین‌الملل ــ با تغییر در روند گزینش معلمان دینی در ایالت هامبورگ آلمان، نمایندگان جوامع مختلف مذهبی می‌توانند به عنوان معلمان دینی در این مدارس مشغول کار شوند.

به  گزارش ایکنا؛ به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، نمایندگان جوامع غیر مسیحی می‌توانند به عنوان معلمان دینی در مدارس هامبورگ مشغول به کار شوند. این در حالی است که پیش از این، آموزش مذهبی در ایالت هامبورگ تنها بر عهده نمایندگان کلیسای پروتستان بود.

هامبورگ نخستین ایالت آلمان خواهد بود که در مدارس آن، آموزش مذهبی از سوی نمایندگان گروه‌های مختلف مذهبی انجام می‌شود.

همه گروه‌های مذهبی می‌توانند، معلمان دینی خود را برای آموزش مذهبی در مدارس معرفی کنند و شرایط برای پذیرش اعضای کلیسای پروتستان، جامعه یهودی، سه انجمن اسلامی و جامعه علوی، یکسان است. این در حالی است که در سایر ایالت‌ها، گروه‌ها و سازمان‌های مذهبی به صورت جداگانه محتوای دروس دینی دانش‌آموزان خود را تهیه می‌کنند.

با این وجود، چندین دهه است که مسئولان کلیسای انجیلی، مسئول تهیه محتوای کلاس‌های دینی برای پیروان همه ادیان و فرقه‌ها در مدارس دولتی هامبورگ هستند و دانش‌آموزان همه فرقه‌ها و مذاهب تحت آموزش مشترک قرار دارند.

تیس رابه، سناتور ایالت هامبورگ که در امور آموزشی فعال است، در این باره گفت: «اینکه نمایندگان همه جوامع مذهبی بتوانند در تهیه محتوای آموزش دینی شرکت کنند و نمایندگان خود را برای آموزش به مدارس بفرستند، ایده‌ای شگفت‌انگیز است».

پیش از این مدلی مشابه در یکی از مدارس منطقه آلتونا در هامبورگ اجرا شده که به گفته مسئولان مدرسه موفق بوده است. در این مدرسه، مدت‌هاست که آموزش دینی بر عهده معلمان یهودی، مسلمان و علوی است و آنها توانسته‌اند با دانش‌آموزان همه گروه‌های مذهبی و فرقه‌ها ارتباط خوبی برقرار کنند.

این موفقیت، مسئولان آموزشی ایالت هامبورگ را مصمم کرده است که این مدل آموزشی را در همه مدارس هامبورگ اجرا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: