کد خبر: 3869622
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
گزارش ایکنا از روز تاریخی تهران؛
گروه سیاسی ــ مردم شریف تهران، امروز 16 دی‌ماه، با حضور تاریخی و حماسی خود، پیکر پاک سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان شهیدشان را تشییع و با آنها وداع کردند.

از «قنات ملک»، روستایی کوچک در غرب کرمان تا «بغداد»، شهری در شرق عراق 63 سال راه بود؛ قسمت «قاسم» بود که از آب به عمق آتش بزند و از پیمان کاری در سازمان آب کرمان به فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله برسد و سهمی در عملیاتهای «نصر ۴»، «کربلای۱»، «کربلای۴»، «کربلای۵»، «بدر»، «خیبر»، «والفجر۱»، «والفجر۳»، «والفجر۴»، «رمضان»، «بیت‌المقدس»، «بیت‌المقدس ۷»، «فتح‌المبین» و «طریق‌القدس» داشته باشد. انگار کینه داشتن از «بدر»ی‌ها و «خیبر»ی‌ها رسم ناتمام ابلیسیان در امتداد تاریخ است.

پس از دوران دفاع مقدس به شرق رفت و با اشرار مبارزه کرد و بعدها که حکم فرماندهی «نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را از فرمانده معظم کل قوا دریافت کرد، بیشتر در مرزهای غربی بود؛ خاری در چشم دشمنان.

وداع میلیونی لشکر قاسمیون با مالک اشتر زمان/ ادامه مأموریت حاج‌قاسم با رمز «انتقام سخت»؛ بسم‌الله الرحمن الرحیم

تا ۱۳ دی که دولت آمریکا رسماً نقشه عملیات ترور این شخصیت بلندپایه نظامی ایرانی را اجرا کرد، گروه‎های تروریستی بسیاری چشم به جان «قاسم» دوخته و ناکام بودند.

کم نبودند سردارانی که به نیرنگ اشقیا سر داده و خونشان موجی از جوش و خروش به راه انداخته و تاریخی رقم زده. داستان قاسم، ماجرای جدیدی نیست؛ داستان، داستان «حمزه» و نیزه «وحشی» و تیغ «هند» بود؛ داستان، داستان «مالک» و مسیر مصر بود و داستان، داستان علمدار کربلا و هجوم خیل تیر بود.

و آن زمان که حمزه رفت، رسول (ص) گفت: «لن اصـابَ بـِمِثْلکَ ابَداً، ما وَقَفتُ مَوقِفاً قَطٌّ اَعنیَ» (هـرگز به مصیبت (دیگری بزرگ‌تر از مصیبت) کسی مثل تو گرفتار نخواهم شد و هرگز در هیچ مقامی سخت‌تر از این بر من نگذشته است). و هم علی(ع) برای مالکش چه سوزناک گفت: «:مَالِكٌ وَ مَا مَالِكٌ». « وَ اللَّهِ لَوْ كَانَ جَبَلًا لَكَانَ فِنْداً وَ لَوْ كَانَ حَجَراً لَكَانَ صَلْداً لَا يَرْتَقِيهِ الْحَافِرُ وَ لَا يُوفِي عَلَيْهِ الطَّائِرُ» (مالك چه مالكى به خدا اگر كوه بود، كوهى كه در سرفرازى يگانه بود، و اگر سنگ بود، سنگى سخت و محكم بود، كه هيچ رونده‌اى به اوج قلّه او نمى‌رسيد، و هيچ برند‌ه‌اى بر فراز آن پرواز نمى‌كرد) و هم حسین (ع) که در کنار پیکر برادرش از «انکسر» حدیث گفت.

به گزارش خبرنگار ایکنا، امروز دوشنبه 16 دی‌ماه در تهران غلغله‌ای برپا شده بود؛ چنان حضور میلیونی برای بدرقه پیکر پاک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که لرزه بر اندام دشمنان انداخت. از ساعات اولیه صبح امروز از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی و خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف، مملو از جمعیت مردم همیشه در صحنه‌ای بود که برای بدرقه این سردار شجاع و حافظ امنیت میهن آمده بود و جهانیان را به شگفتی واداشتند.

مردم از میان پارچه‌های مشکی کوچه‌ها و جاده‌ها به سمت انقلاب آمده‌‌ بودند؛ برای زائر حرم که معنای دقیق واژه «مدافع حرم» شده. میان اشک و گریه‌ها، ولی برای انتقام سخت، مشت‌ها گره شده بود.

نکته قابل توجه و مهم اینکه با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود ساعت آغاز مراسم ۸ صبح است، اما خیابان‌های تهران از سحرگاه مملو از مردم عزاداری بود که از مسیرهای مختلف به سمت دانشگاه در حال حرکت بودند و با حضور میلیونی و کم‌نظیر خود، روزی تاریخی را به ثبت رساندند که البته این حضور پیامی بزرگ برای عاملان این جنایت دارد.

هر نقطه از تهران شاهد وحدت و یکدلی مردمی بود که با همه سلایق آمده بودند تا بگویند به راستی حاج قاسم، سردار همه دل‌ها بود؛ به گونه‌ای که شهادتش موجب غم و اندوه در میان تمام مسلمانان منطقه و حتی برخی از مخالفان خارج‌نشین را فراهم کرد؛ مخالفانی که همواره وی را تحسین کردند که برای ایران سینه سپر کرده است.

امرز تهران را مثل همیشه بالنده دیدیم؛ پایتخت مثل همیشه حماسه‌آفرین بود. امروز تهران چه غرورآفرین شده بود. این غیورمردان، شیرزنان و کودکان و نوجوانان یکصدا فریاد می‌زدند من قاسم سلیمانی‌ام، من رهرو راه شهیدانم، من سردار آینده‌ ایرانم و در این مسیر می‌مانم.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

و این‌چنین یزیدیان و اشقیا، سروقامتان روزگار را یکی پس از یکی به زیر می‌کشند و هیچ عجیب نیست که کوه استوار و باصلابتی به دست دیوسیرتان شهید می‌شود. اگرچه حمزه زمان یا مالک زمان به دست بدترین مردمان به آسمان عروج کرد ولی نشان و بیرق عزیز را یکی مثال صاعقه به دست خویش می‌کشد و پیکر شهید عرصه مقاومت به دوش ملت غیور و داغدیده می‌رود و در کدام حجم می‌توان حماسه‌ای چنین عظیم را قرار داد؟!

مردم دلسوز تهران، امروز یکصدا فریاد می‌زدند که پای ما محکم در جاده و صف به صف این ملت آماده است. مردم آمده بودند بگویند این انقلاب، انقلاب مهدی(عج) است و ما همه سربازی وفادار از سربازان حضرت ولی‌عصر(ع) هستیم.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

این مردم شریف نشان دادند حاج قاسم در دل ما جای دارد چراکه خود را وقف اسلام و ایران کرد و بیش از چهار دهه مجاهدت وی را فراموش نخواهند کرد؛ او که در لحظه به لحظه زندگی، به فکر فداکاری و دلداری و وفا نسبت به ولایت، وطن، دین و آئین بود.

ملت چشمشان اشکبار بود اما پدران و مادران شهیدان دلشاد شدند که با این خیل عظیم جمعیت یکبار دیگر روح فرزندان نازنین خود را در وجود این ملت وفادار دیدند؛ ملتی که مرد میدان هستند و نشان دادند راه حاج قاسم در صف مبارزه را به قدرتِ‌ ایمان ادامه خواهند داد.

امروز تهران، او را در بر گرفت؛ همانگونه که همه سرداران وطن را دوست داشته و دارد. مردم در این سرمای دی‌ماه، اینگونه وی را در آغوش گرفتند تا دشمنان بدانند که ما همیشه ایرانی و مسلمان و هرکدام از ما یک قاسم سلیمانی هستیم و او برای همیشه زنده است و همواره در میان ما حضور دارد.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

مردم عاشقانه پیکر شهدای مدافع وطن را گلباران و قلب امام عصر(ع) را شاد کردند. این تصاویر در پیشگاه امام زمان ثبت و ضبط است و اجر و مزد فراوانی دارد؛ چراکه مردم نشان دادند که هرگز خم به ابرو نیاورده‌اند و حرکتشان در مسیر الهی بوده است.

تصاویر گویای حقیقتی ارزشمند بودند. ملت مشت محکمی بر دهان کوردلان و جنایتکاران زدند. خبرنگاران داخلی و خارجی که برای مخابره این مراسم حضور پیدا کرده بودند از این حضور با شکوه به تعجب آمده بود.

مردم با شعارهایی نظیر «مرگ بر امریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «می‌کشم، می‌کشم آنکه برادرم کشت»، «نه سازش نه تسلیم، انتقام انتقام»، «نه سازش، نه تسلیم نبرد با آمریکا»، «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آماده»، «مرگ بر انگلیس»، «ای رهبر آزاده انتقام انتقام»، «ابوالفضل علمدار، خامنه‌ای نگهدار»، خواهان انتقام شدید برای جنایت فراموش‌نشدنی بودند.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

همچنین بر روی پلاکاردهایی که در دست مردم بود جملاتی نوشته بود، نظیر: «#انتقام سخت»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر صهیونیسم»، «خون‌بهایت فتح قدس است»، «بدرود فرمانده»، «قدس در تیررس ماست»، «انتقام می‌گیرم»، «راهت ادامه دارد»، «ارزش کفش سردار سلیمانی از سر ترامپ هم بیشتر است»، «سردار قاآنی #انتقام»، «#انتقامتو می‌گیریم»، «مطیع امر رهبریم»، «عمودی آمدید افقی می‌روید»، «امروز آغازی است برای یک پایان»، «لشکر قاسمیون»، «اخراج آمریکا از منطقه»، «یک جهان منتقمت خواهد بود»، «منطقه را برای شیاطین جهنم می‌کنیم»، «برنامه جامع انتقام ملی»، «خون تو حریف می‌طلبد» و در رأس همه آنها کلیدواژه انتقام خون سردار شهید میهن بود.

تعدادی از جوانان در اطراف دانشگاه تهران با پوشیدن کفن‌هایی که روی آن جمله «#انتقام سخت» نوشته شده بود خواستار برخورد قاطعانه با آمریکای خبیث و انتقام خون سپهبد شهید قاسم سلیمانی شدند. استقبال و حضور گسترده و میلیونی از پیکر سپهبد شهید سلیمانی باعث شد که تمام مسیرهای اطراف خیابان انقلاب و آزادی به طور کامل بسته شده و جا برای سوزن انداختن نباشد.

تشییع‌کنندگان با آتش زدن پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و اعدام نمادین ترامپ، خشم و انزجار خود را از این اقدام احمقانه وی نشان دادند. جمعی از مردم نیز با امضای طوماری و نوشتن نامه به رهبر معظم انقلاب، جهت خونخواهی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام آمادگی کردند.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

جمعی از سفرا و نمایندگان سیاسی خارجی از جمله صلاح زواوی، سفیر فلسطین، دریا اورس، سفیر ترکیه، عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان، سعد عبدالوهاب قندیل، سفیر عراق، عدنان حسن محمود، سفیر سوریه، کاردار عمان، سفرای ازبکستان، آذربایجان، گینه بیسائو، کنیا و... نیز با حضور در این مراسم به شهید رشد اسلام ادای احترام کردند. خبرنگاران رسانه‌های خارجی حاضر در مراسم لب به اعتراف گشوده و اذعان داشتند که جمعیت حاضر میلیونی است و نظیر آن را مشاهده نکرده‌اند.

رؤسای قوا، فرمانده سپاه، سردار سرتیپ قاآنی؛ فرمانده نیروی قدس سپاه، سرلشکر باقری؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، آیت‌الله احمد جنتی؛ رئیس مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیر دریادار سیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری، آیت الله محمد امامی کاشانی، اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس‌جمهور، محمود واعظی؛ رئیس دفتر رئیس‌جمهور، سردار فدوی؛ جانشین فرمانده کل سپاه، سید عباس عراقچی؛ معاون سیاسی وزارت امور خارجه، محسن رضایی؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین قمی؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمود احمدی‌نژاد، حجت‌الاسلام و المسلمین علی یونسی، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین طائب، علی شمخانی؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی، عباسعلی کدخدایی؛ سخنگوی شورای نگهبان، غلامعلی حداد عادل، سعید جلیلی؛ نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، علی ربیعی؛ سخنگوی دولت، سرلشکر محمدعلی جعفری؛ فرمانده سابق سپاه، معصومه ابتکار، پیروز حناچی؛ شهردار تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی؛ وزیر اطلاعات، سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان و آمورش پزشکی، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم، مصطفی کواکبیان، عبدالناصر همتی؛ رئیس کل بانک مرکزی، اسلامی؛ وزیر مسکن، راه و شهرسازی و عده‌ای از اعضای کتائب حزب الله عراق، جمع زیادی از نمایندگان مجلس، مسئولان لشکری و کشوری و گروهی از سفرای خارجی مقیم تهران در این مراسم حضور داشتند. 

مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و ۴ شهید دیگر حادثه تروریستی فرودگاه بغداد از ساعت ۸ صبح با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «سعیدیان» از قاریان کشور و با حضور خیل عظیم مردم در دانشگاه تهران آغاز و سپس پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار سلیمانی قرائت شد و با مداحی و نوحه‌سرایی حاج صادق آهنگران ادامه یافت.

در بخشی از این مراسم زینب سلیمانی، دختر سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی، در سخنانی با بیان اینکه ما پدر و فرزندان خود را در ولایت تقدیم می‌کنیم، گفت: پدرم با شوق شهادت در نبرد با دشمنان اسلام و انسانیت شجاعانه پیکار کرد؛ او پدری دلسوز برای فرزندان خود و همه فرزندان و مهربان‌ترین و عاطفی‌ترین همسر و سرداری فداکار برای ولایت بود و اطاعت از ولایت را بالاترین شرط ایمان می‌دانست.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

وی ادامه داد: امروز اندیشه و جهاد پدرم جبهه مقاومت را به مکتبی نهادینه‌شده و پیروز تبدیل کرده است. جهانیان پیام جهاد و اندیشه سلیمانی را فهمیده و ذلت نظام سلطه و صهیونیسم و تکفیر را مقابل آن می‌بینند؛ آمریکا باید بداند عاشورا منشأ قدرت مجاهدان و آزادی‎خواهان و موجب وحشت دشمنان اسلام و انسانیت است.

همچنین اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، که برای حضور در مراسم و تسلیت به تهران سفر کرده، به ایراد سخن پرداخت و گفت: ما از خاک پاک فلسطین و از قدس آمده‌ایم تا به رهبر انقلاب اسلامی و ایران اسلامی شهادت قاسم سلیمانی را تسلیت بگوییم.

وی گفت: جنایت ترور شهید سپهبد سلیمانی بیانگر ذات جنایتکار و روح سلطه‌جوی آمریکاست، ترور سپهبد سلیمانی، دست صهیونیست‌ها را در جنایتشان علیه فلسطین و ترور رهبران فلسطینی باز می‌کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس افزود: این جنایت هولناک باید از سوی همه جهانیان محکوم شود و عاملان آن مجازات شوند.

ارسال نشود//وداع لشکر قاسمیون با سردار شجاع میهن/

در ادامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر پیکر سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر همرزمان شهیدش که عمر خود را در راه اسلام و انقلاب صرف کردند، با چشمانی اشکبار اقامه نماز کردند و سپس با حضور بالای پیکر سید شهدای مقاومت با مالک اشتر زمان وداع کردند.

سپس پیکر آن شهید به سمت میدان آزادی حرکت کرد تا به سمت قم برود و پس از آن در روز سه‌شنبه هفته جاری پس از تشییع در کرمان به خاک سپرده می‌شود، اما حجم انبوه مردم عزادار که به طور کامل حد فاصل دانشگاه تهران تا میدان آزادی را دربرگرفته بود، مانع حرکت کاروان حامل پیکر شهدا می‌شد و سرانجام بعد از بیش از 5 ساعت، کاروان به ورودی میدان آزادی رسید.

در پایان این گزارش، به ترامپ، پومپئو و همدستان مافیایی آنها می‌گوییم که این ملت صف به صف آماده است. قدرت شیطان کجا و قدرت ایمان کجا؟ ای آمریکای جنایتکار، قدرت ما را خدا داده است و پرچم از دست ما نخواهد افتاد.

به این ملت شریف و همیشه وفادار هم می‌گوییم که به تک‌تک این قطره‌های زلال و پاک افتخار می‌کنیم. شما مایه امید همه ستم‌دیدگان عالم هستید و ان‌شاءالله این انقلاب با وجود نازنین شما به دست حضرت ولی عصر(ع) خواهد رسید. درودتان باد که یکبار دیگر حضرت ولی‌عصر را شاد کردید. در مقابل تک‌تک شما سر تعظیم فرود می‌آوریم.

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم اینجا و اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: