کد خبر: 3870637
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
گروه بین‌الملل ــ یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی اعلام کرد: دولت دونالد ترامپ قصد دارد تعداد کشورهایی را که اتباع آن‌ها شامل ممنوعیت سفر به آمریکا می‌شوند افزایش دهد.
احتمال افزایش تعداد کشورهای اسلامی شامل ممنوعیت سفر به آمریکابه گزارش ایکنا؛ به نقل از سی بی اس نیوز، یک مقام عالی‌رتبه دولت آمریکا به شبکه سی بی اس نیوز آمریکا گفته است که دولت ترامپ قصد دارد تعداد کشورهای شامل قانون ممنوعیت سفر به آمریکا را افزایش دهد. به گفته وی، واشنگتن 7 کشور جدید را به فهرست قبلی اضافه خواهد کرد.

این مقام آمریکایی گفته است کشورهایی که نتوانند الزامات امنیتی آمریکا از جمله شناسایی بیومتریک، اشتراک‌گذاری اطلاعات و سازوکارهای ضد تروریسم را برآورده سازند با خطر اضافه شدن به این فهرست روبه‌رو خواهند بود.

قانون فعلی که در سال 2018 به تأیید دادگاه عالی آمریکا رسید، سفر شهروندان 7 کشور شامل کره شمالی و ونزوئلا و پنج کشور مسلمان ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن به آمریکا را ممنوع کرده است. گفته می‌شود «استیون میلر»، مشاور کاخ سفید، که مواضعی ضد مهاجران دارد در این تصمیم تأثیر‌گذار بوده است.
 
«هوگان گیدلی»، سخنگوی کاخ سفید، این موضوع را تأیید نکرد، اما از این قانون به خاطر موفقیت در حفاظت از آمریکا و افزایش امنیت در جهان ستایش کرد.
 
برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند کشورهای جدیدی که سفر شهروندان آن‌ها به آمریکا ممنوع خواهد شد شامل برخی کشورهای اسلامی و حوزه آمریکای مرکزی و لاتین خواهند بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: