کد خبر: 3878802
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
فیلم مستند داستانی «دو ابراهیم» روایت بین‌المللی از سرگذشت سرلشکر شهید ابراهیم خانی توسط مجید فرجی تولید شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه فرهنگی شهید خانی، مجید فرجی کارگردان این فیلم ضمن اعلام پایان مراحل تولید مستند داستانی «دو ابراهیم» آن را روایتی بین‌المللی از سرگذشت شهید سرلشکر تکاور ابراهیم خانی دانست.

مجید فرجی گفت: دو ابراهیم برداشتی از خاطرات یک درجه‌دار عراقی است که مواجهه خود با شهید تکاور ابراهیم خانی را روایت می‌کند.

وی افزود: این فیلم از جمله اولین آثاری است که روایت‌های داخلی و بین‌المللی درباره یکی از نیرو‌های تکاور ارتش در دوران دفاع مقدس را به شکل داستانی بیان می‌کند.

فرجی تأکید کرد: که روایت‌های بسیار جذابی از نیرو‌های تکاور ایران از جمله شهید ابراهیم خانی وجود دارد که تاکنون از زاویه دید بین‌المللی به آن‌ها پرداخته نشده است و این فیلم ادای دینی در این زمینه است.
 
مستند داستانی دو ابراهیم به کارگردانی مجید فرجی و تهیه‌کنندگی دبیرخانه فرهنگی شهید ابراهیم‌خانی و همکاری حوزه هنری البرز تولید شده است.
 
توقیف مستند داستانی دو ابراهیم تکذیب شد

در ادامه این گزارش آمده؛ این روز‌ها اخبار و شایعاتی درباره توقیف فیلم مستند داستانی دو ابراهیم مطرح شده است که به موضوع فعالیت‌های تکاوری ارتش در دوران دفاع مقدس و سرگذشت تکاور شهید سرلشکر ابراهیم خانی می‌پردازد.

برخی از منابع علت این توقیف را ورود تهیه‌کنندگان بین‌المللی برای خرید و حمایت از این فیلم دانسته‌اند و برخی نیز موضوع جنجالی این فیلم در‌باره فعالیت‌های تکاوری را دلیل توقیف و ورود نهاد‌های نظامی ذکر کرده‌اند.

این در حالی است مجید فرجی کارگردان فیلم این شایعات را بار‌ها تکذیب کرده است و تهیه‌کننده اصلی یعنی دبیرخانه فرهنگی شهید ابراهیم خانی نیز ابلاغ رسمی خبر توقیف را تأیید نکرده است.
 
به جهت جلوگیری از آسیب به فرایند اکران، این دبیرخانه از همه فعالان رسانه‌ای و هنری درخواست می‌‌کند که اخبار دقیق درباره این فیلم مستند را صرفاً از سایت دبیرخانه دریافت و نشر دهند. Www.khani-fest.com نشان این سایت است.

بدیهی است کارگردان و تهیه‌کننده فیلم برای حفظ آزادی اندیشه و هنر تا حد ممکن این موضوع را پیگیری کرده و از این فیلم در برابر هرگونه فشار و آسیب مراقبت خواهند کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: