کد خبر: 3879765
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
احمد الطیبی، از نمایندگان عرب کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نسخه‌ای از طرح آمریکایی _ صهیونیستی «معامله قرن» را در صحن پارلمان پاره و لگدمال کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری القدس العربی، احمد الطیبی که ریاست فراکسیون لیست مشترک عربی در کنست را برعهده دارد، در اعتراض به کمپین تحریک بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه لیست مشترک عربی، نسخه طرح ضد فلسطینی معامله قرن را در جلسه پارلمان پاره و آن را لگدمال کرد و در اظهاراتی گفت که سرنوشت این طرح لگدمال شده است.

وی كه در جلسه امروز کنست سخن می‌گفت، بیان کرد: این سرنوشت معامله قرن پیش از ملحق شدن آن به کمپین تحریک‌آمیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر علیه لیست مشترک عربی و فلسطینی‌های داخل اراضی اشغالی است.

این نماینده عرب کنسبت در ادامه تصریح کرد: طبق روال تبلیغات انتخاباتی گذشته ما توسط نخست‌وزیری که درگیر پرونده‌های فساد و رشوه است با تبلیغات تحریک‌آمیز مواجه شدیم. این خود نتانیاهو بود که گفت: «عرب‌ها به سمت صندوق‌های رأی می‌دوند»، نتانیاهو بود که در صفحه اختصاصی‌ خود در فیسبوک نوشت: «عرب‌ها خرابکارند و قصد کشتن کودکان یهودیان را دارند»، نتانیاهو همان کسی است که علیه لیست مشترک عربی و به شخصه علیه من در هر مکان و هر تریبونی تحریک می‌کند، او زمانی که علیه احمد الطیبی تحریک کرده در واقع علیه احمد العربی و اعراب تحریک کرده است نه تنها علیه شخص احمد الطیبی.

وی ادامه داد: افزایش حمایت از لیست مشترک عربی نتانیاهو را به وحشت انداخته است، چراکه او خوب می‌داند به دست آوردن هر صندلی اضافی توسط لیست مشترک میخ دیگری بر تابوت دولت اوست که او را به سمت خانه‌ خود یا خانه خاله‌اش (زندان) هل می‌دهد. بر همین اساس او درصدد تحریک خطرناک علیه اقلیت عرب در دولت اسرائیل است و برای گرفتن مشروعیت از آنها به عنوان یک شهروند تلاش می‌کند.

عضو کنست اسرائیل در ادامه با اشاره به نحوه پاسخ به تحریکات نتانیاهو، اظهار کرد: پاسخ ما به تحریک‌های نتانیاهو با افزایش تلاش‌ها به منظور کسب دستاورد بیشتر برای لیست مشترک عربی خواهد بود. لیست مشترک عربی نماینده جامعه عربی ـ فلسطینی داخل (اراضی اشغالی) است که مسائل آنها را دنبال کرده و نگرانی‌های آنها را در پارلمان مطرح می‌کند.

وی در ادامه خطاب به بنی گانتس، رهبر حزب آبی ـ سفید و رقیب انتخاباتی نتانیاهو نیز که در نشست حضور داشت، گفت: با حمایت از معامله قرن اشتباه بزرگی مرتکب شدی و به مدت دو هفته در پاسخ دادن به بند مربوط به کوچ اجباری ساکنان منطقه مثلث (واقع در اراضی اشغالی ۱۹۴۸) تأخیر کردی. ساکنان منطقه مثلث ساکنان اصلی این سرزمین‌ هستند که با هواپیما و یا با کشتی به اینجا نیامده‌اند و هیچ فردی نتوانسته است که آنها را از حق و حقوقشان محروم کند.

رئیس فراکسیون لیست مشترک عربی در کنست تأکید کرد: ساکنان منطقه مذکور مهره‌های شطرنج در دستان دونالد ترامپ؛ آن مرد دیوانه که در کاخ سفید نشسته است و یا نتانیاهوی متهم به فساد و رشوه نیستند. ما معامله قرن و هر آنچه در آن آمده است را محکوم می‌کنیم. هیچ چیزی را جز اینکه قدس شریف پایتخت کشور فلسطین باشد، نخواهیم پذیرفت و این فلسطینی‌ها هستند که حق تعیین سرنوشت‌شان را دارند نه ترامپ و حامیانش.

این نماینده عرب کنست بار دیگر خطاب به گانتس تأکید کرد: هر فردی که امروز لیست مشترک را نادیده بگیرد ما نیز او را امروز و فردا نادیده خواهیم گرفت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: