کد خبر: 3881532
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
وزارت اوقاف و امور دینی اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای از امامان جماعت و خطبای این منطقه درخواست کرده است که در خطبه‌های نماز جمعه درباره کرونا و راه‌های پیشگیری از آن سخن بگویند.

کرونا، محور خطبه‌های جمعه در کردستان عراق

به گزارش ایکنا به نقل از «شفق نیوز»، در این بیانیه آمده است: ائمه و خطبای اقلیم کردستان باید در خطبه نماز جمعه درباره مشکلات روز جامعه و راه‌های آن و نحوه تعامل با حوادث گذرا مانند بیماری کرونا سخن بگویند.

در این بیانیه بر اطلاع‌رسانی درباره کرونا، دستورات قرآن در مقابله با بیماری‌ها و اینکه پیشگیری از بیماری‌ها یکی از واجبات دینی است تأکید شده و پایبندی به توصیه‌های وزارت بهداشت عراق در این باره درخواست شده است.

سخن‌ گفتن درباره اعتماد به نفس و توکل بر خدا، دعا و توسل در پیشگاه الهی از دیگر محورهای مورد تأکید در بیانیه وزارت اوقاف و امور دینی کردستان عراق است.

این در حالی است که به گفته سامان حسین البرزنجی، وزیر بهداشت اقلیم کردستان، تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونا در این منطقه مشاهده نشده و اقدامات پیشگیرانه و لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری به کار گرفته شده است.

همچنین دو هزار نفر از گردشگرانی که هفته گذشته از ایران وارد اقلیم کردستان شدند، در مکانی خاص تحت نظارت و قرنطینه قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: