کد خبر: 3886271
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
جریان حکمت ملی عراق به رهبری «عمار حکیم» به نحوه انتخاب «عدنان الزرفی» به نخست‌وزیری و مأموریت وی برای تشکیل دولت انتقالی این کشور اعتراض کرد.  

به گزارش ایکنا به نقل از «الفرات نیوز»، دفتر سیاسی جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: جریان حکمت ملی در عین حالی که بر برای بررسی مواضع و نزدیک‌ شدن دیدگاه‌ها با هدف خروج از بحران سیاسی کنونی تأکید می‌کند، به اصول قانون اساسی و روند سیاسی در عراق نیز احترام می‌گذارد و به تقویت همبستگی ملی پایبند است.
 
در این بیانیه آمده است: از آنجا که این حزب پیگیر مراحل انتخاب عدنان الزرفی برای تشکیل دولت انتقالی آینده از سوی رئیس‌جمهوری بود، اعتراض خود را از نحوه انتخاب الزرفی اعلام می‌کنیم و درباره روش استفاده شده در این اقدام که بیانگر بی‌توجهی به شماری از گروه‌های سیاسی مهم و اساسی کشور است، ملاحظاتی داریم و به حسن نیت‌ها و اولویت‌ دادن به منفعت عمومی اعتماد داریم.
 
رئیس‌جمهور عراق دیروز، سه‌شنبه 27 اسفندماه، به طور رسمی «عدنان الزرفی»، استاندار پیشین نجف اشرف و دبیرکل حزب «الوفاءالعراقیه»، را مأمور تشکیل کابینه این کشور کرد.

این اقدام با موضع‌گیری و مخالفت گروه‌های سیاسی شیعی چون ائتلاف دولة القانون، ائتلاف الفتح، جریان الحکمه و حزب الفضیله همراه شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: