کد خبر: 3886836
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
احمد ابوالقاسمی در پیام نوروزی:

خروج غیرضروری از منزل مصداق رعایت نکردن حق‌الناس است + فیلم

قاری بین‌المللی قرآن کریم گفت: رعایت نکردن اصول بهداشتی و خروج از منزل که احتمال افزایش بیماری کرونا را بالا می‌برد و منجر به بیماری دیگران می‌شود، مصداق رعایت نکردن حق‌الناس است.

به گزارش ایکنا، احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی قرآن کریم، با انتشار پیام ویدئویی خود در شبکه‌های اجتماعی به مناسبت آغاز سال نو و ایام نوروز اظهار کرد: «ما بسیاری از کارها را انجام می‌دهیم ولی عادت به حرف شنیدن نداریم و حرف شنیدن و گوش دادن به سخن کار سختی است. این روزها روزهایی است که از خانه خارج نشدن به یک موضوع تبدیل شده و مانند سکوت کردن در جمع است.

همیشه حرف زدن و تحرک داشتن هم خوب نیست. امروز، تنها راه مقابله با ویروس خطرناک کرونا که در حال فراگیر شدن و درگیر کردن بسیاری از افراد است، عدم ارتباط فیزیکی با دیگران مانند دست دادن، صحبت کردن به صورت مستقیم و ... است.

اولین شرط در راه این مقابله این است که از خانه خارج نشویم و طوری عمل کنیم که امکان انتشار این ویروس از بین برود؛ چراکه در حال حاضر امکان تولید واکسن این ویروس یا داروهایی که این بیماری را به طور کلی از بین ببرد وجود ندارد و اگر این شرط را رعایت نکنیم، ممکن است که ناقل این ویروس به دیگران شویم و حق‌الناسی بر گردن ما باشد، زیرا ممکن است باعث بیماری یا فوت افراد شود.

همچنین، این امکان وجود دارد که دیگران این ویروس را به ما انتقال دهند. ممکن است در حال حاضر به این فکر کنیم که کارهایی که در بیرون از منزل داریم ضروری است، ولی اگر به بیماری دچار شویم، خواهیم گفت که ای کاش! هیچ کدام از این کارها را انجام نمی‌دادیم؛ چرا که می‌توانستیم تمامی این کارها را در آینده نیز انجام دهیم.

ان‌شاالله سال 99 برای همگان سالی عاری از مشکلات و نیز سال بسیار خوبی برای ملت ایران و جهان باشد.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha