کد خبر: 3887429
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
سفیر ایران در اوکراین ضمن تبریک سال نو ابراز امیدواری کرد که بیماری کرونا در این ایام نزدیکی هر چه بیشتر قلب‌ها را در پی داشته باشد.

به گزارش ایکنا؛ منوچهر مرادی، سفیر ایران در اوکراین در پیامی نوروزی که در اختیار ایکنا قرار گرفت، گفت: سال نو ایرانی و نوروز باستانی را به همه هموطنان عزیز در سراسر جهان، مردم خوب ایران در داخل کشور و هموطنان ایرانی در اوکراین تبریک می‌گویم، امیدوارم سال جدید، سالی پر از خیر و برکت و شادمانی برای همه ایرانیان عزیز در سراسر جهان باشد.

وی افزود: بهار زیبا و تلاقی نوروز و بهار طبیعت را به ملت اوکراین تبریک می‌گویم، برای ما نوروز و برای اوکراینی‌ها بهار هر دو یک معنی دارد و به معنی نوشدن، تحول و زنده‌بودن و زندگی نو است و این معنا و مفهوم بسیار زیبایی در فرهنگ، تاریخ و تمدن هر دو کشور دارد.

مرادی تصریح کرد: نوروز متعلق به همه دنیاست و چون زیبا و دارای مفاهیم بلند و بزرگ است، در مرزهای ایران باقی نماند و خود را به مرزها، کشورها و ملت‌های دیگر رساند، امروز نوروز در بسیاری از کشورهای جهان حتی مناطقی فراتر از مناطق اطراف ایران پاس داشته می‌شود. در کشور اوکراین هم ورود به بهار و جشن‌ها و سنت‌های بهاری همین معنای نوروز را می‌دهد.

سفیر کشورمان در اوکراین همچنین بیان کرد: امسال در نوروز با مشکلاتی مواجه هستیم که مهم‌ترین آن ویروس کروناست، امیدوارم این موضوع مانع بهار و سالی خوب و جشنی خوب نشود. من اطمینان دارم که ما، مردم اوکراین و مردم همه دنیا به سلامت از این بیماری عبور خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: برای مردم ایران، اوکراین و همه دنیا سلامتی، شادکامی و موفقیت‌های بسیاری در سال جدید ایرانی آرزو می‌کنم و امیدوارم بیماری کرونا سبب شود قلب‌های ما و ملت‌های ما هر چه بیشتر به هم نزدیک شود و از این تهدید فرصت‌های بیشتری برای با هم بودن و با هم زیستن و کمک، همکاری و یاری یکدیگر بسازیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: