کد خبر: 3892198
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
شورای علمای مرکز اسلامی جمهوری تاجیکستان، حضور در مساجد و اقامه نماز جماعت را به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع اعلام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی، ریاست شورای علمای مرکز اسلامی جمهوری تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود، اقامه نمازهای جماعت، جمعه و تراویح (نماز ویژه اهل‌سنت در ماه رمضان) را در کلیه مناطق این کشور برای مقابله با ویروس کرونا ممنوع اعلام کرد.

این شورا در بیانیه خود آورده است: با توجه به شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا و طبق تجربه کشورهای اسلامی از جمله ایران، عربستان سعودی، ترکیه و پاکستان که در مساجد نماز جماعت برگزار نمی‌کنند، نیاز به عدم اقامه نماز جماعت به صورت موقت در کشور ما نیز احساس می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: اقامه نماز جماعت، نماز جمعه و نماز تراویح در مساجد کشور تا بهبود یافتن وضعیت، از روز 18 آوریل (30 فروردین) ممنوع است. همچنین در ماه شریف رمضان برگزاری هرگونه تجمع، اقامه نماز تراویح، افطار و آئین و مراسم‌های دیگر لغو می‌گردد.

این در حالی است که بار نخست شورای مذکور در روز پنجم مارس سال جاری میلادی از مردم خواسته بود از اقامه نمازهای جماعت در کلیه مناطق این کشور برای مقابله و مهار ویروس کرونا خودداری کنند. اما مدتی پس از آن، کمیته امور دینی تاجیکستان اعلام کرد که پس از ضدعفونی شدن مساجد درهای این اماکن مقدس برای اقامه نماز مجددا باز شده است.

یادآور می‌شود، مقامات تاجیکستان اعلام کرده‌اند که تا کنون هیچ مورد مثبت ویروس جدید کرونا «کووید-19» در این کشور به ثبت نرسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: