کد خبر: 3902470
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
ابراهیمی‌ ترکمان تشریح کرد:
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برنامه‌های این نهاد را در بزرگداشت سی‌ويكمين سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در خارج از کشور تشریح کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان باعث تداوم تعطیلی بسیاری از مراکز فرهنگی شده است، نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از كشور همچنان به اجرای برنامه‌های فرهنگی از طريق فضای مجازی می‌پردازند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچون سال‌های قبل در سال جاری نیز مسئولیت اقدامات و پیگیری‌های مرتبط با بزرگداشت سی‌ويكمين سالگرد ارتحال امام(ره) را در حوزه بین‌الملل عهده‌دار است.

وی ادامه داد: این سازمان با شناسایی و به‌كارگيری شيوه‌های تأثيرگذار فرهنگی‌ و بهره‌گيری از ابزارهای نوين رسانه‌ای و فضای مجازی، اقدام به معرفی ابعاد شخصیت بین‌المللی امام خمينی(ره) و انديشه‌های بنيادين انقلاب اسلامی می‌كند.

ابراهیمی‌ ترکمان با اشاره به اقدامات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بستر فضای مجازی، گفت: به اذعان رایزنان فرهنگی ایران در خارج از كشور و اندیشمندان و نخبگان دیگر کشورها، اقدامات این سازمان در ایام شیوع کرونا، بازتاب بسیار خوبی داشته است. از این رو، به مناسبت بزرگداشت سی‌ويكمين سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شاهد برگزاری برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی خواهیم بود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: این برنامه‌ها شامل نشست‌های مجازی در قالب ویبنار در کشورهای خارجی، همایش‌های بین‌المللی مجازی با موضوع معرفی مقام و جایگاه امام خمینی(ره)، شب شعر مجازی، مسابقات مجازی فرهنگی، مسابقات کتابخوانی با محوریت چهل حدیث و صحیفه امام خمینی(ره)، ترجمه و نشر دیوان امام خمینی(ره) به زبان بنگالی، نمایشگاه‌های مجازی عکس در کشورهای اروپایی و آفریقایی، تهیه و تدوین کلیپ‌های ویدئویی و پخش در تلویزیون کشورهای خارجی و انتشار نشریه‌های فرهنگی و قرآنی به زبان‌های مختلف می‌شود.

وی در ادامه  انعکاس تصاویر و کلیپ‌های ویدئویی در صفحات اجتماعی و اپلیکیشن‌های نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور، انتشار مقالات نویسندگان و نخبگان فرهنگی کشورهای هدف در رسانه‌های خارج از کشور، میزگردهای تخصصی مجازی با موضوعات انقلاب اسلامی و سیره امام خمینی(ره) و معرفی ابعاد اخلاقی نهضت امام(ره) از نگاه تحلیل‌گران و نخبگان کشورها و توزیع بسته‌های فرهنگی ویژه ارتحال امام(ره) به رایزنان فرهنگی کشورمان را از دیگر اقدامات این سازمان در بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) برشمرد.

ابراهیمی‌ ترکمان تأکید کرد: این سازمان پخش سخنرانی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در 14 خردادماه و به مناسبت بزرگداشت سی‌ويكمين سالگرد ارتحال امام(ره) را به زبان‌های مختلف از طریق فضای مجازی و رسانه‌های خارجی در دستور کار قرار می‌دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه بین‌المللی الهدی به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره)، بیان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مقالات نخبگان و تحلیل‌گران دینی و سیاسی جهان و نخبگان داخلی را در نشریات الطاهره، الوحده، محجوبه، اکو آو اسلام و زمزم توسط مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به این سازمان منتشر می‌کند.

ابراهیمی‌ ترکمان در پایان فرارسیدن سالروز قیام  15 خرداد را تسلیت و تعزیت گفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: