کد خبر: 3902667
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
بیانیه 240 نماینده مجلس:
240 نفر از نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا با سیاهپوستان از جمله در قتل وحشیانه جرج فلوید توسط پلیس این کشور اعلام کردند، امروز کابوس آمریکایی بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند و فریاد مظلومیت سیاهپوستان شنیده می‌شود که همچون مالکوم ایکس می‌خواهند فریاد بزنند که ما قربانی آمریکاییسم هستیم.

به گزارش ایکنا 240 نفر از نمایندگان در جلسه علنی امروز، سه‌شنبه 13 خرداد، مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای درباره اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا با سیاهپوستان این کشور صادر کردند که متن آن به شرح ذیل است:

«برخورد نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بی‌دفاع پرده از ماهیت رژیم ایالات متحده برداشت. جرج فلوید تنها یکی از صدها سیاهپوست آمریکایی است که سالانه توسط پلیس این کشور به صورت سبوعانه‌ای کشته شد. سیاهپوستان دهه‌ها است که زیر فشار تروریسم نژادی آمریکا توان نفس کشیدن ندارند اما این بار پلیسی در مینیاپولیس تنها در 8 دقیقه و 46 ثانیه زانوی خود را بر گلوی جرج فلوید فشرد و او را خفه کرد. تصویر این رفتار وحشیانه صدای خفه شده سیاهپوستان و دیگر هموطنان بشردوست آنها و همه مردم تحت ستم آمریکا را به گوش همگان رساند که ما نمی‌توانیم نفس بکشیم.

امروز کابوس آمریکایی بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می کند و فریاد مظلومیت سیاهپوستان شنیده می‌شود که همچون مالکوم ایکس می‌خواهند فریاد بزنند که ما قربانی آمریکاییسم هستیم، قربانی نظام ریاکارانه‌ای که امروزه در همه جهان وانمود می‌کند که گویا صلاحیت آن را دارد که به همه مردم دنیا بگوید، چگونه کشور خود را اداره کنند حال آن که قادر نیست حتی لجنزار کشور خود را سر و سامان دهد.

تحولات روزهای اخیر واقعیت حقوق بشر آمریکایی را نمایان ساخته است، اظهارات رئیس‌جمهور تروریست آمریکا در تهدید به کشتار معترضان آمریکایی نشان می‌دهد مردم دیگر کشورها تنها قربانی تروریسم دولتی آمریکا نیستند بلکه مردم آمریکا از نژادهای مختلف اولین قربانیان دولت تروریست این کشور هستند. امید است به زودی شاهد به ثمر نشستن جنبش مردم در آمریکا و در راستای آشکارسازی ماهیت ضد بشری رژیم ایالات متحده باشیم.

مجلس شورای اسلامی ایران هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان قتل وحشیانه جرج فلوید به عنوان جدیدترین نماد تروریسم نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان را محکوم نموده و برای موفقیت جنبش مردمی علیه این جنایات آرزوی موفقیت دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: