کد خبر: 3907987
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
نخست‌وزیر الجزایر به دلیل شیوع کرونا در این کشور با بازگشایی مساجد، که از چهار ماه پیش بسته شده‌اند، مخالفت کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از «mena-monitor»، «عبدالعزیز جراد»، نخست‌وزیر الجزایر، دیروز ۱۰ تیرماه، به جنجالی که برای بازگشایی مساجد در این کشور به راه افتاد پاسخ داد.

وی در پاسخ به درخواست‌های مکرر درباره بازگشایی مساجد همزمان با ازسرگیری فعالیت‌های تجاری و اقتصادی و برداشتن قرنطینه در ۱۹ استان کشور، اعلام کرد: با استناد به نظر کارشناسان و پزشکان متخصص، امکان بازگشایی مساجد وجود ندارد و هر زمان که بیماری کرونا از بین رفت، همه با هم در مسجد نماز جماعت برپا خواهیم کرد.

اخیراً فعالان فضای مجازی الجزایر در شبکه‌های اجتماعی درخواست‌هایی مبنی بر بازگشایی مساجد این کشور همراه با رعایت تدابیر پیشگیرانه همانند سایر کشورها مطرح کرده‌اند.

دولت الجزایر در هفتم ژوئن جاری دستور رفع تدریجی قرنطینه را صادر کرد و در مرحله اول تصمیم گرفت در ۱۹ استان فعالیت‌‌های تجاری و اقتصادی از سر گرفته شود. اما بازگشایی مساجد و از سر گیری فعالیت‌های ورزشی، تفریحی و فرهنگی و حمل و نقل عمومی از این تصمیم مستثنا شد.

در ۱۷ مارس گذشته، حدود ۴ ماه پیش، دولت الجزایر برای جلوگیری از شیوع کرونا تعلیق نمازهای جمعه و جماعت را در مسجد اعلام کرد و مساجد از آن تاریخ تاکنون بسته است.

وزارت بهداشت الجزایر اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۸ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ثبت رسیده و ۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آمار کلی مبتلایان به کرونا در الجزایر به ۱۳ هزار و ۹۰۷ نفر رسیده است و از هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۱ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند. شمار جان‌باختگان نیز تاکنون ۹۱۲ مورد گزارش شده‌ و شمار بهبودیافتگان هم به ۹ هزار و ۸۹۷ نفر رسیده است. بر اساس این گزارش، افراد بالای ۶۰ سال ۷۵ درصد میزان فوتی‌های این بیماری را در الجزایر به خود اختصاص داده‌اند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: