کد خبر: 3909928
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از میان داوطلبان تحصیل در رشته علوم قرآن و حدیث، دانشجو می‌پذیرد.

پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریمبه گزارش ایکنا به نقل از ایحاء، با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی و تأیید ظرفیت دانشجو در سال 1400‏-1399، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز همچون سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور از میان داوطلبان تحصیل در این مجموعه قرآنی دانشجو می‌پذیرد.

بنابراین گزارش این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید تنها به صورت روزانه و از دو طریق آزمون سراسری و سوابق تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

در مقطع کارشناسی، دانشکده‌های علوم قرآنی تهران، قم، مشهد، شیراز و اصفهان تنها از طریق آزمون سراسری و دانشکده‌های علوم قرآنی آمل، بندرعباس، بجنورد، خمین، خوی، زابل، زاهدان، سبزوار، شاهرود، کرمانشاه، مراغه، ملایر و میبد نیز صرفاً به صورت سوابق تحصیلی در رشته علوم قرآن و حدیث دانشجو می‌پذیرند. همچنین کلیه پذیرش‌ها در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش سال 99 است.

ظرفیت کل پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید، 720 نفر در مقطع کارشناسی برای کلیه دانشکده‌ها با احتساب هر دانشکده 40 نفر زن و مرد و 640 نفر در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده‌های علوم قرآنی آمل، تهران، خوی، اصفهان، زابل، زاهدان، شیراز، قم، کرمانشاه، ملایر، مشهد، مراغه و میبد است.

رشته‌ها و گرایش‌های این دانشگاه در سال تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد شامل رشته علوم قرآن و حدیث صرفاً در دانشکده میبد و رشته علوم قرآنی با سه گرایش ادبی، اعجاز و مستشرقان در همه 13 دانشکده است.

با توجه به صدور دفترچه‌های پذیرش با سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی 99 در بهمن ماه 98 و عدم درج کدرشته‌های پذیرش این دانشگاه در آن دفترچه، ظرفیت پذیرش و کد رشته‌های دانشکده‌های علوم قرآنی در اصلاحیه‌های بعدی آن دفترچه درج خواهد شد و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha