کد خبر: 3919746
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
کتاب «ماه بر نیزه» به قلم آیت‌الله صفایی بوشهری همزمان با شب تاسوعای حسینی طی مراسمی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر معرفی و روانه بازار نشر شد.
به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، کتاب «ماه بر نیزه» زندگی‌نامه حضرت اباالفضل(ع) اثر آیت‌الله غلامعلی صفایی‌ بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر همزمان با شب تاسوعای حسینی طی مراسمی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر معرفی و روانه بازار نشر شد.

این کتاب در شمارگان یک هزار نسخه و در قطع رقعی و در 270 صفحه به زبان فارسی به همت انتشارات والانگار به چاپ رسیده است.

در بخش‌هایی از مقدمه این کتاب آمده است: «مقام والای حضرت عباس بن علی(ع) چنان است که فهم از درک آن و قلم و زبان از بیان آن اعتراف به عجز دارد.
بی گمان ارجمندی آن شخصیت عالی مقام را در جهان آخرت که جهان کشف حقایق است و در بهشت برین باید دید چنانکه همگی مؤمنان از منزلتش در بهشت غبطه می‌خورند.»

آیت‌الله صفایی بوشهری در مراسم رونمایی کتاب «ماه بر نیزه» طی سخنانی بیان کرد: نوشتن این کتاب دو سال به طول انجامید و در شب تاسوعای حسینی سال 97 این توفیق الهی نصیب شد و قلم توصیف فضائل آن حضرت بر صفحات کتاب رقم خورد و این سعادت حاصل شد.

وی با بیان اینکه پیرامون شخصیت آن حضرت تحقیقات وسیع و عمیق لازم است و متأسفانه منابع پژوهشی در این زمینه بسیار اندک است، اظهار کرد: این کتاب در هشت بخش شامل زندگی‌نامه، خاندان، احادیث معصومان در شأن وی، سخنان آن حضرت، اوصاف و القاب، کرامات، اشعار و زیارت نامه به رشته تحریر در آمده است.

یادآور می‌شود، انوارالولایه درباره زندگینامه حضرت فاطمه معصومه(س)، انوارالهدی زندگینامه چهارده معصوم(ع)، جنگ نرم، پایان دنیا، درآمدی بر مدیریت کارآمد اسلامی، ولایتمداری، تنها حجت سیاسی الهی، ترجمه و شرح مغنی‌الادیب، چهل چراغ آسمان عصمت، روش تحصیل ادبیات عرب در حوزه، ترجمه صحیفه سجادیه، داستان‌های آسمانی از جمله آثار آیت‌الله صفایی بوشهری است.

حامد فکوری
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: