کد خبر: 3923554
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
سخنگوی جنبش انصارالله یمن با تأکید بر موضع ثابت یمن در حمایت از مسئله فلسطین و رد هرگونه عادی سازی روابط با اسرائیل تأکید کرد که سازشکاران نمی‌توانند با این توافق هیچ چیز را در واقعیت تغییر دهند.  

به گزارش ایکنا به نقل از «المسیره»، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن، در سخنانی تصریح کرد: فلسطین مسئله‌ای عربی و اسلامی و مسئله حق علیه باطل است و پذیرش هرگونه تحرک برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی امکان‌پذیر نیست.
 
وی با اشاره به حضور ذلیلانه سازشکاران در جشن خیانت و شکست، تأکید کرد که این اقدام خیانت علنی و تبلیغ رسانه‌ای برای آمریکا و اسرائیل بود.
 
عبدالسلام افزود: کشورهایی که به سمت اسرائیل حرکت کرده‌اند، نمی‌توانند چیزی را در واقعیت تغییر دهند چرا که در زمان عادی‌سازی مخفیانه روابط، هرچه داشتند را به رژیم صهیونیستی بخشیده‌اند.
 
سخنگوی جنبش انصارالله با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در بسیاری از جنگ‌های منطقه از جمله جنگ یمن مشارکت وسیع دارد، گفت: مردم یمن به این دلیل که از مدت‌ها پیش موضع مقابله با دشمن اسرائیلی را اتخاذ کرده بودند، در معرض تجاور و حمله قرار گرفتند.
 
عبدالسلام با تمسخر رهبران کشورهای امارات و بحرین اظهار کرد: برخی سیاستمداران کشورهای سازشگر می‌گویند که ۳۰ سال به خاطر فلسطین صبر کرده‌اند، اما در حقیقت در هیچ جنگی علیه دشمن صهیونیستی حضور نداشتند.
 
وی در پایان تأکید کرد: مسئله عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی منوط به منافع سیاسی نیست بلکه مسئله‌ای دینی و اخلاقی است در برابر رژیمی غاصب که ملت فلسطین را آواره و هزاران فلسطینی را در زندان‌های خود محبوس کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: