کد خبر: 3926437
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
به مناسبت سالروز وفات شیخ محمد احمد عمران /
ویژه‌برنامه حکیمِ تلاوت؛ بررسی تلاوت‌های شیخ محمد احمد عمران، 12 مهرماه در ایکنا برگزار و به صورت زنده پخش می‌شود.

ویژه برنامه «حکیم تلاوت» در ایکنا برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا، در آستانه سالروز ارتحال شیخ «محمد احمد عمران» قاری و مبتهل بنام مصری، ویژه‌برنامه «حکیمِ تلاوت» در ایکنا برگزار می‌شود.

این برنامه شنبه، 12 مهرماه، ساعت 14 به مدت 60 دقیقه با حضور محمدرضا پورزرگری و سعید پرویزی از مدرسان و قاریان بین‌المللی از صفحه iqna_video در اینستاگرام به صورت زنده پخش خواهد شد.


بیشتر ببینید و بخوانید:


محمد احمد عمران، ۲۳ مهرماه ۱۳۲۳ برابر با ۱۵ اکتبر ۱۹۴۴ در شهر «طنطا» از توابع استان «سوهاج» مصر به دنیا آمد و در یک‌سالگی نابینا شد. او در سال ۱۹۵۵ به قاهره نقل مکان کرد و در آن شهر با شمار زیادی از قاریان و مبتهلان از جمله «شیخ محمد موسی» آشنا شد و در قاهره به عضویت آموزشگاه موسیقی ویژه روشندلان درآمد و در آنجا اصول قرائات، ابتهال، علم نغمات، مقامات موسیقایی و فن ابتهال را از «شیخ سیدموسی الکبیر» فرا گرفت.

این قاری و مبتهل مصری در بسیاری از برنامه‌های دینی و جشن‌های میلاد پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) و محافل و مناسبت‌ها در خانه اپرای قاهره به اجرا پرداخت و ابتهالات زیادی از جمله «اسماء الله الحسنی» و «أدرکنا یا الله» با همکاری شیخ سعید حافظ از مهم‌ترین آثار ثبت‌شده وی در رادیو مصر است و نخستین قاری و مبتهلی است که در مقام «هزام» (از مقامات فرعی تلاوت قرآن) اذان گفت.

وقتی او در تاریخ ششم اکتبر ۱۹۹۴ از دنیا رفت، خبر وفاتش در هیچ رسانه این کشور پخش نشد و برخی دوستان نزدیک او پس از گذشت هفته‌ها از وفات او مطلع شدند، چرا که وفات شیخ با سالروز پیروزی‌های اکتبر عرب‌ها بر اسرائیل مصادف بود و پخش ویژه‌برنامه‌ها و جشن‌های این مناسبت از تلویزیون مصر، مانع پوشش خبری وفات او شد و رادیوی مصر نیز پس از گذشتن ۲۰ روز این خبر را رسانه‌ای کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: