کد خبر: 3928211
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
وزارت کشور آلمان اعلام کرد: در سه ماه دوم سال میلادی جاری، 188 مورد حمله به مساجد و مراکز اسلامی این کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از دیلی صباح، وزارت کشور آلمان اعلام کرد: پلیس این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، 188 جرم ناشی از نفرت علیه مسلمانان را ثبت کرده است.
 
آخرین آمار منتشرشده توسط این وزارتخانه نشان می‌دهد حداقل 15 مسجد بین ماه‌های آوریل تا ژوئن 2020 مورد حمله قرار گرفتند و ده‌ها مسلمان نیز در خیابان‌ها یا در اماکن عمومی مورد آزار و اذیت فیزیکی یا آزار کلامی قرار گرفتند. در این حملات 9 مسلمان زخمی شدند.
 
این وزارتخانه تأیید کرد در حالی که تحقیقات جنایی علیه چندین مظنون آغاز شده بود، تاکنون هیچ دستگیری انجام نشده است. بر اساس این گزارش تقریباً 40 مورد از جنایات ناشی از  نفرت ضد مسلمانان در برلین پایتخت این کشور ثبت شده است.
 
آلمان در سال‌های اخیر شاهد رشد نژادپرستی و اسلام‌هراسی بوده است که بر اثر تبلیغات گروه‌های نئونازی و حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» (AfD)  که در سال 2013 تاسیس شد و برای نخستین بار در پارلمان، چند کرسی بدست آورد شدت گرفته است. 
 
این حزب به دلیل ابراز احساسات ضداسلامی و ضدمهاجران بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. براساس یک نظرسنجی که توسط موسسه Forsa انجام شده، حمایت از AfD در سراسر کشور از 14 درصد در سپتامبر 2019 به 8 درصد کاهش یافته است.
 
آلمان با 4.7 میلیون مسلمان، پس از فرانسه دارای دومین جمعیت مسلمان در اروپای غربی است. 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: