کد خبر: 3928899
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
در کالج اسلامی لندن؛
ترجمه انگلیسی «منتخب شهادت‌نامه امام حسین(ع)» تألیف آیت‌الله محمدی ری‌شهری طی مراسمی در کالج اسلامی لندن، رونمایی شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، ریاست عالی مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث و نویسنده کتاب دانشنامه امام حسین علیه السلام در پیامی تصویری به مراسم رونمایی منتخب شهادت‌نامه امام حسین علیه السلام به بیان ویژگی‌های ممتاز این دانشنامه پرداخت.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری اظهار کرد: دانشنامه امام حسین علیه‌السلام کتابی کاربردی و برای همه دوران‌هاست که با توجه به واقعیت‌های روز نوشته شده است.

وی این اثر را نگاهی نو به زندگی ابرمردی خواند که زندگی و نام او با حریت، آزادی، حق‌طلبی و مبارزه با ظالمان و مستکبران گره خورده است.

آیت‌الله ری‌شهری به بیان هفت ویژگی این کتاب ارزشمند اشاره کرد و گفت: استناد به منابع معتبر فریقین و نقد متون ضعیف، جامعیت و در عین حال گزیده‌نگاری از جمله ویژگی‌های این اثر است. بهره‌گیری از تبیین و تحلیل برای بازشناسی متون تاریخی و سنجش آن با کلمات خود حضرت و نیز انعکاس تمام ابعاد زندگی ایشان از قبل از تولد تا هنگامه شهادت از دیگر ویژگی‌های این اصر است. همچنین بیان فلسفه عزاداری پیروان اهل بیت و رد کردن مسائل خرافی و اقدامات نادرست در عزاداری از دیگر محورهای این کتاب است.

آیت‌الله ری‌شهری ابراز امیدواری کرد همه مسلمانان در سراسر جهان بتوانند این الگوی زندگی، مردانگی و مبارزه را سرمشق خود قرار دهند.

در این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌هاشم موسوی، مدیر مرکز اسلامی انگلستان، عیسی جهانگیر، مدیر کالج اسلامی، شیخ عباس جعفر، مترجم کتاب، محمدعلی اسماعیل، مدیر ارتباطات مرکز اسلامی و امینه اینلُز به سخنرانی پرداختند.

بیان شخصیت امام حسین علیه السلام، مقتل‌نگاری و منابع مهم آن و نیز ویژگی‌های کتاب، محورهای اصلی این سخنرانی‌ها بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: