کد خبر: 3932000
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
رئیس جمهور مالدیو در پیامی به مناسبت سالروز میلاد پیامبر(ص) خواستار توجه بیشتر مسلمانان این کشور به زندگی مسلمانان صدر اسلام و الگوبرداری از آنها شد.

به گزارش ایکنا به نقل از The Edition،  ابراهیم محمد صلح، رئیس جمهور مالدیو در پیام خود به مناسبت بزرگداشت ولادت حضرت محمد (ص) تأکید کرد که پیشرفت اقتصادی ـ اجتماعی را می‌توان با الگوبرداری از جامعه مسلمانان در سال‌های اول ظهور اسلام به دست آورد.

صلح، در سخنرانی خود از مالدیوی‌ها خواست تا در مورد زندگی حضرت محمد (ص) تأمل كنند و پیامبر اسلام را یكی از بزرگترین نعمت‌هایی توصیف كرد كه به وسیله خداوند متعال به جهان اعطا شده است.

رئیس جمهور مالدیو گفت: این مناسبت فرصتی مناسب برای گسترش ارزش‌ها و اصول اسلامی مانند تقویت پیوند با خویشاوندان، ارتقاء عدالت و شفقت، همچنین کمک و مهربانی با یکدیگر است.

رئیس جمهور مالدیو گفت که با عمل به ارزشها و مبانی اسلام که از سوی پیامبر اکرم (ص) آموزش داده شده، هر فردی تشویق به آشنایی با اسلام خواهد شد.

کشور مالدیو متشکل از چند جزیره در جنوب هند است که در حدود ۵۱۵ هزار نفر جمعیت دارد. بیش از ۹۹ درصد از مردم این کشور پیرو دین اسلام هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: