کد خبر: 3937014
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
در واکنش به نشست بن سلمان با نتانیاهو انجام شد؛
انجمن علمای یمن و گروه‌های مقاومت فلسطینی با صدور بیانیه‌های جداگانه نشست ولی‌عهد سعودی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی را خیانت به مقدسات اسلامی و در رأس آن مسجدالاقصی و مکه مکرمه دانستند و خواستار اعلام جهاد امت اسلامی شدند.

به گزارش ایکنا؛ گروه‌های مقاومت فلسطین و انجمن علمای یمن هر کدام به طور جداگانه اخبار حاکی از نشست مشترک ولی‌عهد سعودی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و آن را خیانت به امت اسلامی و مقدسات آن خواندند.

جهاد اسلامی: رژیم آل سعود به بیت المقدس و مکه مکرمه خیانت کرد

«داوود شهاب» مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن هشدار درباره پیامدهای سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان از حیث تشکیل ائتلاف‌ها علیه ثبات و امنیت منطقه گفت: «آمریکا مسائل منطقه را به نفع رژیم صهیونیستی ساماندهی می‌کند.»

او تأکید کرد: سفر شوم نتانیاهو به عربستان سعودی مقدمه‌ای برای حمله به ملت فلسطین و آرمان‌های آن است.

این مقام جهاد اسلامی فلسطین گفت: ترامپ و تل آویو می‌خواهند پرونده‌های منطقه را به نفع پروژه‌های رژیم صهیونیستی تمام کنند.

شهاب گفت: تل آویو از طریق پروژه عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی می‌خواهد بر منطقه مسلط شود و رژیم ‌هایی عربی از حاشیه خلیج فارس برای حفظ تاج و تخت خود مشتاق رابطه با اسرائیل هستند و سفر نتانیاهو خیانت به قدس  و مقدسات بود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای استقبال از نتانیاهوی جنایتکار و تروریست توسط عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت: «سفر محرمانه به عربستان سعودی خیانت به قدس، مکه مکرمه، مدینه منوره و مسجد الاقصی است.

 جهاد اسلامی فلسطین افزود: کشوری که مدعی خادم مهم ترین مکان‌های مقدس نزد امت اسلامی است، وقتی که با رژیم صهیونیستی سازش می‌کند این رژیم اشغالگر را گستاخ‌تر خواهد کرد و ما هشدار می‌دهیم که سفر نتانیاهو ‌می‌تواند مقدمه‌ای برای تجاوز گستر‌ه ای باشد که ملت ما، امت ما و مقدسات ما را هدف بگیرد.

حماس: فساد حکومت آل سعود مسبب سازشگری‌هاست

«محمود الزهار» یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) نیز سفر نتانیاهو به عربستان را قضیه‌ای خطرناک در تاریخ کشورهای عربی و اسلامی خواند .

الزهار افزود: درباره این قضیه، مشکل، مکان برگزاری نشست نیست؛ مشکل کسی است که بر آنجا حکومت می‌کند. هنگامی که در یک نظام حکومتی، فساد وجود داشته باشد، این نظام به دنبال ابزارهای قدرت خواهد بود و از دیگران کمک خواهد گرفت تا از خود محافظت کند.

این رهبر حماس گفت که احتمالا کشورهایی که با رژیم صهیونیستی سازش می‌کنند، ائتلافی علیه کشورهایی بزرگ در منطقه تشکیل دهند.

کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز تأکید کردند: سفر نتانیاهو به عربستان سعودی ارکان جنایت عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی را تکمیل می‌کند.

«سامی ابوزهری» یکی از رهبران حماس نیز اطلاعات حاکی از دیدار نتانیاهو با محمد بن سلمان را خطرناک خواند و گفت: از عربستان می‌خواهیم در این باره توضیح دهد زیرا توهین به امت و ضربه به حقوق ملت فلسطین است.

درخواست اعلام جهاد امت اسلامی علیه محور سعودی _ صهیونیستی

به نقل از پایگاه خبری المسیره، انجمن علمای یمن با صدور بیانیه‌ای از امت عربی و اسلامی خواست علیه محور سعودی-صهیونیستی اعلام جهاد کند.

انجمن علمای یمن با صدور بیانیه‌ای نشست مشترک  آمریکا، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و آن را خیانت تازه رژیم آل سعود به مسئله فلسطین دانست.

در این بیانیه انجمن علمای یمن بر ضرورت وحدت امت عربی و اسلامی در برابر توطئه‌های صهیونیستی و آمریکایی تاکید کرد و گفت: باید همه امت برای آزادسازی مقدسات اسلامی دست به دست یکدیگر داده و تلاش کنند.

انجمن علمای یمن گفت: ما از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهیم هماهنگی امنیتی با دشمن را متوقف کند، زیرا ازسرگیری هماهنگی با دشمن اشغالگر، مشوق رژیم صهیونیستی و آمریکا برای توطئه روز افزون علیه امت اسلامی است.

در این بیانیه از فرزندان ملت فلسطین و جنبش‌های مقاومت فلسطینی نیز خواسته شده است با یکدیگر متحده شده و گزینه مقاومت مسلحانه را اختیار کنند.

انجمن علمای یمن از ملت‌های عربی و اسلامی نیز خواست به پا خواسته، اعلام جهاد کنند و تحریم‌ها علیه اشکال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را شدت بخشند و هر گونه وجود سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های رژیم صهیونیستی در کشورهایشان را مردود بخوانند.

در بیانیه انجمن علمای یمن آمده است: «از جبهه مقاومت و همه جنبش‌های جهادی می‌خواهیم جهاد و مبارزه در راه خدا را توسعه بخشیده و در برابر همه توطئه‌های استعمار بایستند.»

انجمن علمای یمن، جنگ علیه یمن را نیز تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی، صهیونیستی و اماراتی توصیف کرد و گفت: «این جنگ، تجاوز به امت عربی و اسلامی و به منظور پیاده کردن نقشه‌های صهیونیستی-آمریکایی است.»

در این بیانیه از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و قبایل این کشور نیز خواسته شده است به جهاد برای آزادسازی سرزمینشان از وجود متجاوزان و مزدوران آنها ادامه دهند.

رسانه‌های غربی و همچنین عبری زبان‌ها طی دیروز و امروز از نشست مشترک ولی‌عهد سعودی با وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در عربستان سعودی خبر دادند، اگرچه وزیر خارجه سعودی منکر چنین قضیه‌ای شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: