کد خبر: 3937216
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
با انتشار چاپ سوم کتاب «عارف ۱۲ ساله» خاطرات شهید نوجوان رضا پناهی همزمان با هفته بسیج، مجموع انتشار این اثر به 28 هزار نسخه رسید.
خاطرات کم‌سن‌ترین شهید دفاع مقدس ۲۸ هزارتایی شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی نشر شهید کاظمی؛ چاپ سوم کتاب «عارف ۱۲ ساله» به کوشش سیدحسین موسوی در قطع رقعی و ۸۰ صفحه همزمان با هفته بسیج به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
 
رضا پناهی، عارف ۱۲ ساله‌ای است که شگرف‌ترین و عظیم‌ترین صحنه‌های از خود گذشتگی را در عمر کوتاه خود به نمایش گذاشت. ستاره درخشان کلاس اول راهنمایی که عظمت روحی او به تنهایی می‌تواند عالمی را روشن کند.
 
رضا در سال ۱۳۴۸ در شهرستان کرج متولد شد. در سن ۱۲ سالگی خانواده را راضی کرد تا به جبهه برود. پس از جلب رضایت پدر و مادرش فرم تقاضای اعزام به جبهه را پر کرد، ولی به خاطر سن کم از رفتن او ممانعت شد، شناسنامه‌اش را دستکاری کرد تا توانست وارد جبهه شود. او در تاریخ ۲۷ بهمن سال ۱۳۶۱ در جبهه قصرشیرین به فیض شهادت نائل شد.
 
رضا عاشق شهادت و خدا شده بود و شهادت را راه رسیدن به خدا می‌دانست. ایمان و ایثار و تعهد و عشق و پایبندی او به ارزش ها، بزرگترین سرمایه اجتماعی برای تقویت باور‌های دینی و ملی نوجوانان و جوانان است و حالا خاطرات زندگی کوتاه، اما پربار این نوجوان شهید به رشته تحریر درآمده و با عنوان «عارف ۱۲ ساله» منتشر شده است.
 
در قسمتی از وصیت‌نامه صوتی شهید رضا پناهی آمده است: هدف من از رفتن به جبهه این است که اولا به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفته باشیم و امام عزیز و اسلام را یاری کنیم و آن وظیفه‌ای که امام عزیزمان بار‌ها در پیام‌ها تکرار کرده که؛ هرکس که قدرت دارد واجب است که به جبهه برود و من می‌روم تا به پیام امام لبیک گفته باشم. آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که روزی به یاری رزمندگان، تمام ملت‌ها زیر سلطه آزاد شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: