کد خبر: 3937629
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
یک شهروند اردنی با جمع‌آوری نسخه‌های فرسوده قرآن و کتاب‌های قدیمی از سطح شهر به مرمت و صحافی آن‌ها اقدام کرده و این نسخه‌های احیا شده را مجدداً به نیازمندان اهدا می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اخبار الآن، محمد سالم ابو زکریا، با بیش از 70 سال سن هر روز با طلوع خورشید کار جست‌وجوی کتاب‌های فرسوده را از سطح شهر جرش این کشور آغاز می‌کند. 

او با جمع‌آوری کتاب‌هایی که به دلیل فرسودگی، دور انداخته شده‌اند تاکنون صد هزار جلد نسخه را ترمیم و کتابخانه‌ای غنی از نسخه‌های قدیمی کتب و نیز قرآن را در اختیار دارد.

یک‌هزار جلد کتاب این کتابخانه را نسخه‌های قرآن تشکیل می‌دهند که او طی سال‌ها هر روز با وانت خود از سطح خیابان‌ها جمع‌آوری کرده است. بسیاری از این کتب که نیاز به صحافی، تعویض جلد و یا ترمیم دارند، به همت او اصلاح و به کتابخانه شخصی‌اش اضافه شده است. 

ابتکار شهروند اردنی برای استفاده بهینه از قرآن‌های فرسوده

او  با ابراز تأسف از اینکه ثروت فرهنگی عظیمی را از کف خیابان‌ها جمع‌آوری می‌کند، بیان کرد که کتابخانه او هم‌اکنون در اختیار نیازمندان قرار گرفته است تا هر فردی که بخواهد به او کتاب هدیه دهد و از این طریق به گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی کمک کرده باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: