کد خبر: 3937814
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
امام خمینی(ره) را نه تنها ملت ایران بلکه بخش وسیعی از مسلمانان و بسیاری از ملت‌های جهان به عنوان سمبل رهبری موفق دینی و مقاومت در برابر سلطه‌طلبی غرب و آمریکا می‌شناسند. متأسفانه تعبیر بسیار ناروایی که آقای کلانتری درباره این شخصیت الهی به کار برده، صرف نظر از اینکه گوینده چنین قصدی نداشته، توهین و اسائه ادب به ساحت امام است.

به گزارش ایکنا، حمید انصاری، قائم مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، به اظهارات توهین‌آمیز عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، واکنش نشان داد که متن آن به شرح ذیل است:

در رابطه با اظهارات سخیف، نسنجیده و توهین آمیز آقای عیسی کلانتری در باره رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی در ویدیویی که اخیرا منتشر شده است؛ و حقیقتا این اظهارات موجب تعجب و تأسف، و شدیدا محکوم می باشد چند نکته حائز اهمیت است:

1 – سرنگونی نظام ستمشاهی در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران با رهبری بی‌مانند حضرت امام خمینی (س) در حالی به وقوع پیوست که تلاش جبهه وسیع حامیان رژیم شاه به رهبری آمریکا تا آخرین دقایق فروپاشی ارکان نظام سلطنت در روز 21 بهمن 57 ادامه داشت.

به استناد خاطرات و اعترافات منتشر شده از رجال وقت سیاسی آمریکا و اروپا، دو ماه قبل از پیروزی انقلاب، کاخ سفید و همپیمانان اروپایی آن براساس تصمیمات کنفرانس گوادلوپ با اعزام تیمی بلند پایه از فرماندهان سازمان ناتو به تهران و استقرار در ستاد مشترک ارتش شاه، با مأموریت حفظ نظام سلطنت و جلوگیری از سقوط رژیم و در آخرین مرحله اجرای کودتای خونین نظامی و دستگیری امام خمینی(ره) و دیگر سران انقلاب آنچه را که در توان داشتند به کار گرفتند اما رهبری شجاعانه و قاطع امام خمینی(ره) و هوشیاری ملت ایران و البته نصرت الهی، نقشه آمریکا را با شکست مواجه کرد و در آخرین سناریوی آمریکا نیز فرمان کوتاه امام خمینی مبنی بر نادیده گرفتن ساعات حکومت نظامی و فراخوان مردم برای حضور در خیابان‌ها در بعد از ظهر 21 بهمن، کاروان ماشین جنگی کودتاگران در دقایق اولیه اجرای طرح کودتا در امواج خروشان انقلابیون و پیروان امام خمینی(ره) زمین گیر شد و ساعاتی بعد با فروپاشی ارکان نظام شاه، حسرت ادامه حیات نظام وابسته به بیگانه بر دل آمریکا نشست و انقلاب به پیروزی رسید.

فروکاستن عظمت ابعاد انقلابی که حاصل ده‌ها سال مبارزات بی وقفه ملت ایران بر علیه دخالتها و جنایتهای آمریکا و بیگانگان در کشور و وابستگی خفت بار رژیم پهلوی بوده است و انتساب این پیروزی به عامل موهوم و غیر واقعی «خالی کردن پشت شاه توسط آمریکا» در اظهارات نامربوط آقای کلانتری نشانه بی اطلاعی گوینده از حقایق تاریخ انقلاب و عدم مراجعه ایشان به صدها کتاب و خاطرات و مدارک منتشره در این رابطه است.

2 – امام خمینی(ره) را نه تنها ملت ایران بلکه بخش وسیعی از مسلمانان و بسیاری از دیگر ملتهای جهان به عنوان سمبل رهبری موفق دینی و نماد مقاومت در برابر سلطه طلبی غرب و آمریکا می شناسند. امام خمینی فرزند خلف اسلام ناب محمدی (ص)، میراث‌دار انبیا و اولیای الهی و صدای رسای حق طلبی و استقلال خواهی ملت بزرگ ایران است. متأسفانه تعبیر بسیار ناروایی که آقای کلانتری در باره این شخصیت الهی به کار برده است، صرف نظر از اینکه گوینده چنین قصدی نداشته است، توهین و اسائه ادب به ساحت امام است. بی‌پروایی در به کار بردن تعابیر نابجا و واژگان بی‌مبنا، هنر نیست، صیانت کلام و رعایت ادب به ویژه از چهره‌هایی که دارای مسئولیت‌های بالا در نظام جمهوری اسلامی هستند بیش از دیگران انتظار می‌رود.

3 – به موجب قوانین، انتشار مطالب توهین‌آمیز ممنوع است و هرگز حق آزادی بیان و حق اطلاع‌رسانی موجب جواز چنین اقدام مجرمانه‌ای نمی‌باشد. مراقبت و برخورد مناسب مراکز نظارت بر کانالهای اطلاع رسانی و مراجع ذیصلاح قضایی در اینگونه امور، مورد انتظار است.

متأسفانه این اظهار نسنجیده نتیجه بی توجهی – چند باره - ایشان به سؤالات جهت‌دار بعضی از رسانه‌ها و کانال‌هایی است که به قصد افزایش مخاطب و یا هر انگیزه دیگری فضا را برای اظهار نظرهای غیر تخصصی و عوام پسند فراهم می سازد.

4 – با توجه به اینکه این مطلب توهین‌آمیز که بر زبان ایشان جاری شده است نه به عنوان گفتار یک شخص عادی بلکه به عنوان معاون رئیس جمهور کشور و رئیس یکی از سازمانهای مهم نظام منتشر شده است حداقل اقدامی که می تواند آثار سوء آن را تقلیل دهد عذرخواهی از مردم ایران و روح بلند امام راحل و تصحیح گفتار ناصواب می باشد. ان شاء الله که چنین کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: