کد خبر: 3938169
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
احزاب بحرینی با صدور بیانیه‌های جداگانه، ترور «محسن فخری‌زاده» دانشمند ایرانی را محکوم و تأکید کردند که شهادت فخری‌زاده‌ها منجر به تقویت خط مشی جبهه مقاومت می‌شود که آنها به خاطرش شهید شدند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «منامه بوست» انجمن «العمل الاسلامی» و جریان «الوفاء الاسلامی» بحرین با صدور بیانیه‌های جداگانه، ضمن محکوم کردن ترور دانشمند ایرانی، بر حق ایران در پاسخ قاطع به همه عاملان این جنایت تأکید کردند.

انجمن العمل الاسلامی(امل) بحرین جنایت ترور محسن فخری‌زاده دانشمند ایران را محکوم و آن را تروریستی توصیف کرد.

این انجمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حمله مجرمانه، جنایتی بزرگ و تجاوزی آشکار به حقوق کشورها در تعیین سرنوشت خود و دفاع از خود در برابر دشمن خارجی است.»

انجمن العمل الاسلامی تأکید کرد: «این اقدام بزدلانه تروریستی، هرگز پیشرفت علمی و فناوری را در جمهوری اسلامی ایران متوقف نخواهد کرد و ایران را به امتیازدهی از حقوق مشروع خود نمی‌کشاند؛ بلکه در بی‌ثباتی منطقه سهیم خواهد بود و منطقه را به سمت کشمکش‌های بین‌المللی سوق می‌دهد.»

این انجمن از جامعه بین‌المللی و کشورهای مسئول خواست این تنش خطرناک و رفتارهای تحریک‌آمیز را محکوم کرده و در برابر آن سکوت نکند.

انجمن العمل الاسلامی بحرین شهادت محسن فخری‌زاده را خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران تسلیت گفت.

جریان «الوفاء الإسلامی» بحرین نیز شهادت دانشمند ایرانی را خدمت رهبر معظم انقلاب و ملت ایران و امت اسلامی و همه جبهه مقاومت تسلیت گفت.

در بیانیه این جریان آمده است: «‌فخری‌زاده به دست یک گروهک تروریستی مورد حمایت نهادهای جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی ترور شد، در حالی که سال‌ها از عمر خود را در راه جهاد اسلامی و پیشرفت جمهوری اسلامی و به طور کلی جبهه مقاومت و در مسیر دفاع مقدس سپری کرده بود.»

بر اساس این بیانیه، شهادت فخری‌زاده‌ها منجر به تقویت مسیری می‌شود که آنها به خاطرش شهید شدند و در پی آنها ده‌ها و بلکه صدها انسان تأثیرگذار ساخته می‌شود که این راه را با قدرت و جسارت تکمیل خواهند کرد.

جریان الوفاء الاسلامی در پایان بر حمایت از حق جمهوری اسلامی برای پاسخ قاطع علیه همه کسانی که در این حمله تروریستی دست داشتند، تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: