کد خبر: 3946383
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
پژوهشگر پاکستانی تبیین کرد:

تلاش ارزنده شهید سلیمانی در زدودن بردگی جنسی با نابودی داعش

زاهد علی زاهدی تصریح کرد: شهید سلیمانی با مقاومت و مجاهدت جانانه خود توانست با نابودی داعش، زنان را از بردگی جنسی مناطق تحت قلمرو این گروه تروریستی در عراق و سوریه نجات دهد.

تلاش شهید سلیمانی در زدودن بردگی جنسی با نابودی داعش

به گزارش ایکنا؛ «زاهد علی زاهدی»، استاد دانشگاه و پژوهشگر از پاکستان، امروز، 19 دی‌ماه، با ارائه مقاله‌ای با عنوان «نقش شهید سلیمانی در زدودن بردگی جنسی از خاورمیانه» در وبینار بین‌المللی «امنیت زنان و خانواده در خاورمیانه با تأکید بر نقش شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس» گفت: شهید سلیمانی تلاش زیادی در زمینه زدودن بردگی جنسی در مناطق تحت سیطره داعش در غرب آسیا انجام داد.

وی با اشاره به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب به سردار سلیمانی گفت: ارتباط میان شهید سلیمانی و سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان ارتباط عمیقی بود و اسرائیل از این دو شخصیت بسیار ترسناک بود.

زاهد علی زاهد با بیان این که زندگی زنان در برخی مناطق عراق و سوریه به شدت تحت تأثیر جنایات داعش قرار گرفت، گفت: اقدامات داعش خسارات زیادی را به زنان وارد کرد و این تشکیلات تروریستی سعی می‌کرد که حتی بارداری زنان را نیز تحت کنترل خود داشته باشد و توجیه نادرستی ارائه می‌داد که این اتفاق در زمان پیامبر(ص) نیز وجود داشته است.

این پژوهشگر پاکستانی به تجارت جنسی داعش از زنان جوان به ویژه ایزدی‌ها اشاره کرد و گفت: زمانی که داعش به «سنجار»(شمال غرب عراق) حمله کرد، دختران زیادی را به عنوان برده جنسی با خود برد، این در حالی است که داعش برای این کار برنامه‌ریزی کرده بود و حتی به این افراد نشان تشویقی لیاقت می‌داد.

تلاش ارزنده شهید سلیمانی در زدودن بردگی جنسی با نابودی داعش

زاهد علی زاهد گفت: بیشتر فاحشه ‌خانه‌های داعش را زنان انگلیسی که به این گوه پیوسته بودند، اداره می‌کردند و آن‌ها با زنان عراقی اسارت گرفته شده بسیار بدرفتاری می کردند و هزاران زن عراقی مجبور شدند که تن به بردگی جنسی بدهند، به‌طوری که بیش از سه هزار زن ایزدی به بردگی گرفته شدند.

وی گفت: شهید سلیمانی، نماد مقاومت مسلحانه علیه جریان تروریستی داعش در عراق و سوریه بود و ایشان نقش مهمی در مقابله با بردگی جنسی داشت.

این استاد پاکستانی به گزارش کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره وضعیت زندگی در مناطق تحت تصرف داعش در سوریه اشاره کرد و گفت: براساس این گزارش، داعش درصدد تسلط بر تمامی امور زندگی شهروندان از طریق ترور، ایجاد رعب و وحشت و اقدامات خشونت‌آمیز بود و رفتارهایی مثل سربریدن، قطع عضو و ضربات شلاق از  جنایات این گروه برای ترساندن مردم بود.

وی اضافه کرد: در گزارش کمیسیون تحقیق سازمان ملل تأکید شد که داعش با سوءاستفاده از سربازان کودک و سنگسارکردن، سوءاستفاده جنسی از زنان و دختران، تأثیرات وحشتناکی برجای گذاشته است.

زاهد علی زاهد گفت: نقش شهید سلیمانی به‌عنوان سردار بزرگ در نابودی گروه تروریستی بسیار مهم بود و راهبرد سردار سلیمانی در تقویت بسیج مردمی در عراق و سوریه و حمایت از حشدالشعبی، مانع از ورود داعشی‌های تروریست به شهرهای مقدس نجف و کربلا شد.

وی در پایان گفت: دستور کار داعش فقط محدود به ایران و سوریه نبود، بلکه فلسطین، اردن و لبنان را نیز در بر می‌گرفت، اما شهید سلیمانی با درایت تمام مردم خاورمیانه و به‌ویژه زنان را از بند داعش و استبداد تروریست‌های داعشی نجات داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha