کد خبر: 3950004
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
مجلس نمایندگان فیلیپین با هدف احترام به سبک زندگی اسلامی، تعیین یک روز به عنوان «روز ملی حجاب» در این کشور را با اکثریت آرا تصویب کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از سان استار، مجلس نمایندگان فیلیپین امروز سه‌شنبه، 7 بهمن  به اتفاق آرا به تصویب لایحه‌ای مبنی بر اعلام اول فوریه هر سال به عنوان روز ملی حجاب در این کشور رأی داد.
 
در مجموع 203 نفر از اعضای مجلس این کشور به لایحه شماره 8249 مجلس رأی مثبت دادند  و این طرح با اکثریت قاطع آرا بدون رأی منفی و ممتنع تصویب شد.
 
هدف از این طرح که از سوی انصارالدین عبدالملک آدیونگ و آمیهیلدا سانگکوپان(نمایندگان مجلس) ارائه شد، ارتقای درک و شناخت از سنت مسلمانان در پوشیدن حجاب است. به طور خاص، هدف این طرح تشویق زنان غیر مسلمان به تجربه استفاده از حجاب و از بین بردن این باور غلط است که حجاب نمادی از ظلم و ​​عدم آزادی زنان است. گرامیداشت این روز تبعیض علیه زنان محجبه را متوقف می‌کند.
 
 همچنین حمایت از حق زنان مسلمان در عمل به آیین خود، ارتقای درک از داشتن حجاب به عنوان نماد متانت و وقار، حمایت از تنوع فرهنگی و تحمل و پذیرش سایر سبک‌های زندگی از دیگر اهداف این طرح است.
 
 مؤسسات دولتی، مدارس و بخش خصوصی تشویق می‌شوند که این رویداد را اول فوریه هر سال گرامی بدارند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: