کد خبر: 3956901
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه؛
رئیس جامعةالمصطفی(ص) العالمیة گفت: در دنیای غیرعادلانه امروز، شهدا پیام‌آور معنویت، عدالت، توجه به خدا و احکام الهی هستند و لذا توجه، حفظ اهداف و پیام شهدا وظیفه آحاد جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، امروز در دیدار جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در سخنانی اظهار کرد: در فرهنگ اسلامی، نکات ارزشمند و مطالب بسیاری درباره عظمت مقام شهید و شهادت و تقدیم جان در راه خدا بیان شده است که جا دارد، ما انسان‌های گرفتار در تعلقات دنیایی، توجه بیشتری به این نکات داشته باشیم.

وی با اشاره به به آیه «وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ» (بقره/۲۰۷) افزود: مهم‌ترین سرمایه انسان‌ها در این عالم، جانی است که در اختیار آن‌ها قرار دارد. آنچه در برابر این سرمایه خود باید به دست آوریم، مقام قرب الهی و بهشت است. اگر این سرمایه در این مسیر هزینه شود، در عرصه عالم سود کرده‌ایم، ولی اگر مسیر دیگری انتخاب کرده باشیم و سرمایه ما به کس دیگری به جز خدای متعال فروخته شد، دچار زیان و خسارت شدیدی می‌شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی با بیان اینکه در ایام ولادت امیرالمؤمنین امام علی(ع) به سر می‌بریم، ادامه داد: مفتخریم که دست پدری پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع) بر سر همه ماست. پیامبر مکرم(ص) فرمودند؛ «أَنَا وَ عَلِی أَبَوَا هَذِهِ الْأُمَّه؛ من و علی دو پدر این امّت هستیم». همه صفات کمالی انسان همچون تقوا، زهد، شجاعت، صبر و عدالت‌خواهی در وجود مبارک حضرت علی(ع) جمع شده است، یک خصوصیت برجسته حضرت شهادت، آن هم در محراب عبادت است.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) العالمیة با اشاره به تفقد پیامبر مکرم(ص) از خانواده جعفر طیار پس از شهادت ایشان در جنگ موته، بیان کرد: توجه به خانواده معزز شهدا سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) است. قدردانی از ایثارگرانی که جان خود را در مسیر اهداف اسلامی، تأمین امنیت، عزت و شرف جامعه تقدیم کرده‌اند، وظیفه همه مسئولان و جامعه است.

استاد جامعةالمصطفی(ص) العالمیة ادامه داد: شهدا حجت‌های الهی برای ما هستند و در محضر خداوند، گواه و شاهد اعمال ما خواهند بود. فرزندان و خانواده‌های عزیز شهدا، دل تنگی‌هایی دارند، ولی باید به این نکته توجه کنید که پدران شما آن قدر عظمت یافته‌اند که دست پرمحبت آنان، امروز بر سر همه جامعه است و این افتخاری بزرگ برای شماست.

وی تصریح کرد: نباید لحظه‌ای از اهدافی که شهدای عزیز ما، جان ارزشمند خود را برای آن فدا نموده‌اند، غافل شویم. در دنیای غیرعادلانه امروز، شهدا پیام‌آور معنویت، عدالت، توجه به خدا و احکام الهی هستند. حفظ و رساندن پیام شهدا به نسل‌های بعدی، وظیفه همه ماست. اگر فرهنگ معنوی و احکام اسلامی در جامعه تضعیف شود، در حقیقت به آن اهداف والا آسیب رسیده است.

رئیس جامعةالمصطفی(ص) با اشاره به روی‌آوردن دشمن به جنگ نرم و جنگ روانی برای به زانو درآوردن ملت و نظام اسلامی، تأکید کرد: جبهه استکبار امروز پس از جنگ‌افروزی‌های متعدد در منطقه، به این نتیجه رسیده است که تنها از طریق جنگ سخت نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد و باید آن را با جنگ رسانه‌ای و تخریب افکار عمومی همراه سازد. این جنگ، پیچیدگی بیشتری دارد و باید با دقت، بصیرت و هوشیاری، ترفندهای دشمن را در زمینه تخریب اذهان عمومی و ایجاد ناامیدی خنثی کرد که این وظیفه همه آحاد، به ویژه خواص و نخبگان، است.

وی با تشبیه شرایط امروز به دوران جنگ تحمیلی، بیان کرد: البته در زمان جنگ هشت ساله، در شرایط دشوارتری بودیم که با عنایت الهی و ایثار پدران شما، ملت ما از آن شرایط سخت با سربلندی خارج شد. امروز دشمن بیشتر با جنگ اقتصادی، معیشت مردم را هدف قرار داده است که بی‌شک با تلاش مسئولان و همدلی عموم مردم، از این مرحله نیز به سلامت عبور خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام عباسی ادامه داد: احساس می‌شود آگاهی مردم درباره جنگ نرم دشمن روز به‌روز بیشتر می‌شود و افکار عمومی در این زمینه حساس‌تر شده است. در عین حال این تکلیف همه ما، به ویژه مراکز علمی و فرهنگی است که در برابر هجوم رسانه‌ای دشمن به وظایف خود برای خنثی کردن توطئه‌ها و آگاهی‌بخشی به جامعه عمل کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: