کد خبر: 3962159
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
رادیو ایران به منظور جلب مشارکت گسترده و پرشور مردم، حفظ وحدت و انسجام داخلی و زمینه‌سازی مناسب برای حضور با شکوه آحاد ملت ایران در پای صندوق‌های رای و برگزاری انتخابات 1400 برنامه‌های مختلفی را از جمله برنامه «به بلندای ایران» تهیه کرده است.

به گزارش ایکنا به نقل از شبکه رادیویی ایران، گروه سیاسی در راستای افزایش آگاهی عمومی و زمینه‌سازی مناسب برای حضور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از اواسط اسفند برنامه‌های مختلفی را تهیه کرده است.

یکی از این برنامه‌ها «به بلندای ایران» نام دارد. در این برنامه به منظور افزایش حضور آگاهانه مردم در انتخابات و نیز بالا بردن نقش مخاطبان همه استان‌ها در برنامه‌های انتخاباتی با طراحی 31 برنامه 30 دقیقه‌ای مستند داستانی، ضمن بررسی فرصت‌ها، اولویت‌ها، و مشکلات اساسی استان‌های کشور با همیاری خود مردم و گروهی از نخبگان استان، برنامه‌ها و پیشنهادات منسجم و منطقی را برای حل مشکلات و بهبود شرایط استان به نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا ارائه می‌شود.

در ابتدای برنامه در بخش «دریچه» به معرفی استان نظیر موقعیت جغرافیایی، اهمیت و جایگاه مختلف استان در میان سایر استان‌های کشور، پیشرفت‌ها و دستاورد‌های استان در سال‌های گذشته می‌پردازد.

در بخش «گنج نهان» افتخارات مهم استانی (علمی، صنعتی، هنری و فرهنگی ....) و اولویت‌های هر استان در انتخابات ریاست جمهوری را بررسی می‌شود و با همیاری خود مردم ویژگی‌های رئیس جمهور اصلح و نامزد شورای شهر و روستا در دوران حساس کشور شناسایی می‌شود و تا جای ممکن راهکارهایی برای برطرف شدن مشکلات ارائه می‌دهد.

در بخش سوم به بررسی ارائه مطالبات و انتظارات مردم از رئیس جمهوری می‌پردازد. در بخش چهارم با عنوان «نبض» به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان (با نگاه اشتغال‌زایی، رفع محرومیت و برطرف کردن موانع تولید ...) می‌پردازد و نقش رئیس جمهوری و دستگاه اجرایی کشور برای برطرف کردن این موانع و مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد‌.

در بخش پایانی با عنوان «هوای تازه» نخبگان و شخصیت‌های علمی استان که شاید جزء مقامات اجرایی قبلی کشور هم باشند برای برطرف شدن مشکلات و چالش‌های استان و یا عملیاتی شدن طرح‌هایی که می‌تواند استان و حتی کشور را متحول کند پیشنهادات و راهکارهایی را به رئیس جمهوری آینده ارائه می‌دهند.

«به بلندای ایران» به تهیه‌کنندگی حسین معصومی و اجرای حامد نجم‌الهدی جمعه‌ها ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: