کد خبر: 3962170
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
فراخوان پنجمین مسابقه‌ فیلمنامه و نمایشنامه کودک و نوجوان کانون پرورش فکری تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش ایکنا به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیر پنجمین مسابقه‌ فیلمنامه و نمایشنامه کودک و نوجوان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به استقبال دور از انتظار علاقه‌مندان از این رویداد هنری، مهلت ارسال آثار تا ۲۰ فروردین تمدید می‌شود. این مسابقه با هدف شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و تبادل دست‌آوردهای حوزه‌ فیلمنامه و نمایشنامه‌نویسی ایران و ایجاد فرصت ارتباط و تبادل تجربه در زمینه‌های مختلف هنر سینما و تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

بنا به این گزارش از تمامی فعالان سینما و تئاتر ایران، پیشکسوتان، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند این عرصه دعوت شده تا در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت کنند.

پنجمین مسابقه‌ فیلمنامه و نمایشنامه‌ کودک و نوجوان در دو مرحله صورت می‌گیرد؛ به‌‌گونه‌ای که ابتدا طرح‌های ارسالی با توجه به شرایط مسابقه از سوی هیئت انتخاب بررسی و آثار برتر معرفی می‌شود و در مرحله دوم صاحبان آثار برتر یک ماه فرصت دارند تا نسخه اصلی فیلمنامه (سینمایی و فیلم کوتاه)، نمایشنامه و پویانمایی (داستانی کوتاه) خود را برای داوری نهایی به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

بر اساس فراخوان موضوع این مسابقه در بخش «تألیفی» با موضوع آزاد، در حوزه «اقتباسی» از آثار چاپ شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در بخش «قهرمانان وطن» با موضوع‌های (اسطوره من، همچون پدر، مهربان و زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی) اعلام شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین مسابقه‌ فیلمنامه و نمایشنامه کودک و نوجوان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی cinema.kpf.ir آثار خود را در قالب فایل pdf بارگذاری و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

متقاضیان شرکت در این رویداد فرهنگی‌هنری برای آگاهی از شرایط و مقررات می‌توانند به پایگاه خبری کودک و نوجوان به نشانی kanoonnews.ir و پرتال کانون به نشانی kpf.ir مراجعه کنند و در صورت نیاز به اطلاعات بیش‌تر با شماره ۰۲۱۸۸۷۱۵۵۴۵ داخلی ۴۰۵ و ۴۰۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: