کد خبر: 3962302
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
وزیر امور دینی و اوقاف الجزایر از جایگزینی مسابقه داخلی «قاری برجسته» به جای رقابت‌های بین‌المللی قرآن این کشور به دلیل کرونا خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری رادیو الجزایر، یوسف بلمهدی، وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر دیروز، 14 فروردین از برگزاری مسابقه «قاری برجسته» به جای مسابقات بین‌المللی قرآن الجزایر خبر داد و گفت: این مسابقات برای دومین سال متوالی در راستای هماهنگی با اقدامات پیشگیرانه در مقابله با کرونا لغو شده است.

وی افزود: با توجه به ادامه تدابیر پیشگیرانه و احتیاطی در برابر کرونا که از سوی مسئولان ذی‌ربط اتخاذ شده است، مسابقات بین‌المللی قرآن الجزایر برای دومین سال متوالی برگزار نشده و مسابقه «قاری برجسته» جایگزین آن خواهد شد.

بلمهدی تصریح کرد: در این مسابقه برترین‌های مسابقات هفته‌های ملی قرآن که 126 نفر هستند و پیش از این در الجزایر برگزار شده بود، شرکت خواهند کرد.

وی گفت: در پایان سه نفر از برترین‌ها در مراسمی که شب 27 رمضان برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.

یوسف بلمهدی همچنین از برگزاری مسابقه حافظان نونهال خبر داد و گفت: مرحله مقدماتی این مسابقه در سطح استانی برگزار خواهد شد و در این مرحله 15 نفر برای حضور در مرحله نهایی انتخاب و نفرات برتر در شب قدر ماه رمضان تجلیل می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: