کد خبر: 3969961
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
سخنگوی وزارت امور خارجه جنایت ددمنشانه رژیم صهیونیستی در حمله به مسجدالاقصی و شهید و زخمی کردن نمازگزاران فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایکنا، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی اظهار  کرد: جمهوری اسلامی ایران حمله به مسجدالاقصی اولین قبله‌گاه مسلمین و شهید و زخمی‌کردن نمازگزاران فلسطینی توسط نظامیان رژیم اشغالگر قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس را به شدت محکوم می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این‌ جنایت جنگی بار دیگر خوی جنایتکار رژیم نامشروع صهیونیستی و ضرورت اقدام عاجل بین‌المللی جهت متوقف کردن نقض بنیادی‌ترین موازین حقوق بشردوستانه بین‌المللی را به همه جهانیان ثابت کرد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اضافه کرد: جمهوری اسلامی‌ ایران ضمن محکوم‌ کردن این جنایت مسلّم علیه بشریت و ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های شهدای این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای زخمی‌ها، از سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بين‌المللی ذی‌ربط می‌خواهد كه به وظيفه قطعی خود در برخورد با اين جنايت جنگی عمل نمایند.

خطیب‌زاده تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با افتخار در کنار مردم قهرمان فلسطین ایستاده و از همه‌ کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی نیز می‌خواهد به وظیفه تاریخی خود عمل نموده و در کنار ملت مردم‌ فلسطین در مقابل متجاوزان صهیونیست بایستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: