کد خبر: 3970181
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
پایگاه خبری یاهونیوز با استناد به اظهارات چند مقام سابق آمریکایی مدعی شد جزئیات تازه‌ای از نحوه عملیات تروریستی به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی را منتشر کرده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از یاهونیوز، این پایگاه خبری با استناد به اظهارات ۱۵ مقام دولت ترامپ، جزئیات جدیدی از عملیات ارتش آمریکا در ترور سردار سلیمانی در بغداد، منتشر کرد.

یاهو نیوز در گزارشی ویدئویی از قول برخی از این مقامات از جمله ویکتوریا کوتس، مشاور پیشین امنیت ملی در امور خاورمیانه در دولت ترامپ و آدام شیف نماینده کنگره آمریکا مدعی شد: در شب عملیات ترور قاسم سلیمانی علاوه بر ۳ پهپاد که ۲ فروند از آن‌ها موشک‌انداز بودند، ۳ گروه از نیروهای تک تیرانداز ارتش آمریکا نیز با لباس مبدل  در داخل فرودگاه بغداد و مناطق اطراف آن حضور داشتند.

یاهو نیوز با اعلام اینکه به دولت عراق گفته شده بود بخش جنوب شرقی فرودگاه به دلیل تمرینات نظامی بسته شده است، افزود: به اسلحه یکی از تک تیراندازان دوربینی متصل بود که جزئیات عملیات را به‌صورت زنده برای سفارت آمریکا در بغداد ارسال می‌کرد. وقتی قاسم سلیمانی از هواپیما پیاده شد چند نیروی کرد که لباس کارکنان فرودگاه را پوشیده بودند برای شناسایی او در محل حاضر شدند.

یاهو نیوز در ادامه مدعی شد: سلیمانی در فاصله ۶ ساعت تا سوار شدن به هواپیما، ۳ بار گوشی موبایل خود را تغییر داده بود. اسرائیلی‌ها به شماره تلفن‌های سلیمانی دسترسی پیدا کرده بودند و نیروهای آمریکایی به کمک آن‌ها توانستند گوشی او را هنگام ورود از دمشق به بغداد ردیابی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: