کد خبر: 3971066
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
جنبش‌های حزب الله، انصار الله یمن و حماس و جهاد اسلامی تأکید کردند که امروز تمام جبهه مقاومت در حال نبرد با دشمن صهیونیستی است و عقب نخواهد نشست.

به گزارش ایکنا، گروههای مقاومت فلسطین و جنبشهای انصارالله یمن و حزب‌الله لبنان حملات راکتی سهمگین مقاومت به قلب سرزمینهای اشغالی فلسطین را مؤید این دانستند که مقاومت لحظهای قدس را تنها نمیگذارد.

النخاله: عقب نخواهیم نشست

زیاد النخاله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین که شاخه نظامی آن با موشکهای خود شهرکهای صهیونیستنشین همجوار غزه را سه روز متوالی است، به لرزه در آورده است، گفت: این نبرد را ادامه خواهیم داد و به ملت خود وعده میدهیم که عقب نخواهیم نشست و به مقاومت ادامه خواهیم داد.

الحوثی: در هماهنگی کامل با جبهه مقاومت باقی خواهیم ماند

عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن نیز شامگاه شنبه با صدور پیامی گفت: ما با اهتمام فراوان تحولات در عرصه فلسطین را در پی حملات دشمن صهیونیستی به مسجد الاقصی و محله الشیخ جراح را پیگیری می‌کنیم و ملت فلسطین و مقاومت جانانه آن را در مقابله با حملات اسرائیل را ارج مینهیم.

الحوثی بر حمایت کامل ملت یمن از ملت فلسطین و مقاومت آن تأکید کرد و گفت: ما تأکید میکنیم که در هماهنگی کامل با برادرانمان در جنبش‌های مقاومت فلسطین و جبهه مقاومت باقی خواهیم ماند. از ملت عزیز یمن نیز میخواهیم کمکهای مالی خود را برای کمک به ملت فلسطین و مقاومت آن شروع کنند و ما با نمایندگان جنبشهای مقاومت فلسطین در صنعاء برای تحویل گرفتن این کمکهای مالی هماهنگی خواهیم کرد. ما برای روبه‌رو شدن با همه احتمالها و تحولات و هر آنچه که لازم باشد، در آمادهباش کامل خواهیم بود.

هنیه: غزه نیز به دفاع از قدس پایبند است

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم شامگاه سه‌شنبه پس از حملات راکتی مقاومت به قلب تلآویو گفت: همه فلسطینیان برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی به پا خاستند و غزه نیز به دفاع از قدس پایبند است. ما در نبرد قدس پیروز شدیم و اکنون وارد مرحله جدیدی از نبرد با دشمن صهیونیست شدهایم.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: نظامیان صهیونیست و شهرکنشینان را مجبور به عقبنشینی از مسجدالاقصی کردیم. امروز موازنه قدرت جدیدی برقرار شده که از محوطههای مسجدالاقصی و قدس آغاز میشود. غزه امروز در برابر قلدری دشمن صهیونیستی و توطئههای آن ایستاده و نظریه پیوند ملی، سیاسی و دینی بین تمامی اراضی فلسطینی با مسجدالاقصی را تثبیت کرد. ما از موضع قدرت با ملت خود سخن میگوییم، چرا که این ملت دست بالا را دارد. ملت فلسطین با تمامی اقشار و جریانها در این نبرد در جبههای واحد قرار گرفته است.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: ما از موضع قدرت با ملت خود سخن میگوییم، چرا که این ملت دست بالا را دارد. ملت فلسطین با تمامی اقشار و جریانها در این نبرد در جبههای واحد قرار گرفته است. ملت فلسطین دیگر اجازه تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه قدس و مسجد الاقصی را نمیدهد.

رئیس دفتر سیاسی حماس با تأکید بر پیروزی مقاومت در نبرد قدس گفت که مقاومت اکنون وارد مرحله جدیدی از نبرد با دشمن صهیونیست شده است. تمامی تلاشها برای عادیسازی روابط با دشمن صهیونیستی و ترویج فرهنگ شکست و تسلیم در برابر این رژیم، در برابر پایداری و مقاومت ساکنان قدس به شکست کشیده شد. پیام ما همیشه مشخص است، ما هرگز قدس را تنها نمیگذاریم و پشت مقاومت را خالی نمیکنیم

صفی‌الدین: مقاومت معادلات پیروزی را ترسیم کرد

 سیدهاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان هم گفت، راکتهایی که امروز از فلسطین پرتاب شدند، امید و آرزوهای فرمانده شهید قاسم سلیمانی، حاج عماد مغنیه و سیدمصطفی بدرالدین را در خود داشتند.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در گفتوگو با المنار گفت که امروز، سپاه قدس دستاوردهای بزرگی را محقق میکند و از حیث دیدگاه و نگرش، به نظر میرسد که تماما رهاورد و نتایج اقدامات حاج قاسم سلیمانی است. توانمندی و قدرت مقاومت در فلسطین، از بعد نظامی بسیار بالاست، بسیار بیش از آنچه رژیم صهیونیستی تصور میکند.

سیدهاشم صفی‌الدین تصریح کرد: هدف گرفته شدن فرودگاه بن گورین، حملهای کیفی و از برکت‌‌های دفاع از قدس بود. مقاومت امروز معادلات پیروزی و فتوحات آتی را ترسیم کرد. امروز روح مقاومت غزه در قدس و کرانه باختری وجود دارد و همه فلسطین مقاومت است.

دبیرکل نجباء: خداوند پیروزی را برای فلسطین مقدر کرده است

شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء هم در پیامی ضمن مهدورالدم خواندن سازشگران با رژیم صهیونیستی گفت: «برخورد ما با چنین اشخاصی مانند برخوردمان با اسرائیل است. ما اقداماتمان را در ملأ عام انجام خواهیم داد و در این راستا از کسی ترس و واهمه‌ای نداریم.»

او با بیان اینکه «خداوند متعال پیروزی را برای ملت فلسطین مقدر کرده است»، نوشت: «خائنان و مزدوران توهم نداشته باشند که می‌توانند سازش با صهیونیست‌ها را در جامعه عراق ترویج دهند. مزدوران شیطان باید بدانند که ما به محکوم کردن، نپذیرفتن و یا مقابله با عادی‌سازی روابط بسنده نمی‌کنیم.» «از نظر ما سازشگر با اسرائیل ــ هر که می‌خواهد باشد ــ مهدورالدم است و برخورد ما با او مانند برخوردمان با صهیونیست‌هاست. ما اقداماتمان را در ملأ عام انجام خواهیم داد و در این راستا از کسی ترس و واهمه‌ای نداریم.»

دبیرکل نُجَباء افزود: «هدف از اقدامات برخی نفوذی‌ها و مزدوران ــ که به دروغ خود را به انقلابی‌ها و مطالبه‌گران حقوق ملت عراق منتسب می‌کنند، اما به اجرای نقشه‌های پلید صهیونیستی از قبیل برافروختن آتش، ترور و مختل کردن زندگی می‌پردازند ــ برای همه واضح و آشکار شده و شخصِ پشت پرده آن، مشخص است.»

شیخ اکرم الکعبی در پایان ضمن درخواست از جوانان آگاه عراقی برای فریب نخوردن از مزدوران وابسته به کشورهای متخاصمِ با عراق، تصریح کرد: «این‌ها از سوی برخی طرف‌های مشکوک حمایت مالی می‌شوند تا وحدت، فرهنگ، سخاوت و اخلاق والای ملت ما را به همراه استقلال و معیشت آن هدف قرار دهند.» 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: