کد خبر: 3971999
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
محمد هادی عبدالعزیز توره(mohammad hady toure)، قاری سنگالی است که صوت او شباهت زیادی به سبک شیخ خلیل الحُصَری، قاری فقید مصری دارد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از المصری الیوم، محمد هادی عبدالعزیز توره در این باره می‌گوید: پس از انتشار ویدئویی که در آن سوره‌های زمر و یوسف را با قرائات دهگانه تلاوت کردم، شیخ الحصری را در خواب دیدم که به من سمت من می‌آمد و تاجی سفید بر سر داشت و به من لبخند می‌زد.

وی افزود: پسر خاله‌ام نیز شیخ حصری را در خواب دیده بود که با ما نماز می‌خواند و بعد از نماز از من خواسته بود کنارش بنشینم.

بیشتر ببینید:محمد هادی عبدالعزیز توره با تمام وجود شیخ الحصری را دوست داشته و علاقه زیادی به او دارد؛ به ویژه پس از اینکه جدش به او وصیت کرده بود که صدای این قاری مصری را که از دوستانش بوده، برای همیشه تقلید کند.

این قاری سنگالی در شهر «سن لوئیس» سنگال متولد شده و قرآن را در مرکز «دارالارقم» که پدرش متولی آن بوده، حفظ کرده است، او مدرک قرائات دهگانه قرآن را دریافت کرد و پس از آن مدیر بخش آموزش مرکز دارالارقم شد.

شیخ محمد هادی در مسابقات قرآن داخلی و بین‌المللی متعددی شرکت کرده و توانسته است در تعدادی از آن‌ها موفقیت‌هایی کسب کند، وی می‌گوید: من اولین سنگالی بودم که در مسابقات قرآن سال 1992 عربستان گواهینامه برتر تلاوت را کسب کردم، آن زمان کم سن و سال بودم و مردم مکه برایم جشن گرفتند و مرا به زیارت خانه کعبه بردند و من هم با شادمانی وارد این مکان شدم.

این قاری سنگالی تأکید می‌کند که به برکت قرآن مردم به شخصیتم احترام می‌گذارند و خیر و خوبی را برایم آرزو می‌کنند، من به دنبال شهرت نبودم، پس از بازگشت از عربستان 12 سال داشتم و رادیو سنگال تلاوت‌هایم را ضبط و به طور مداوم پخش کرد و همین سبب شد به سرعت برق، در کشورم به شهرت برسم.

وی گفت زمانی هم که به سن جوانی رسیدم، به کشورهای جهان اسلام از جمله امارات، الجزایر، موریتانی و سودان برای تلاوت سفر کردم، من علاقمند به نشر قرآن در شرق و غرب جهان و پرورش نسلی با اخلاق قرآنی هستم.

شیخ هادی توانسته است حفظ قرآن را به چهار فرزندش به نام‌های عایشه، آمنه، محمد و بشیر یاد دهد؛ همان‌طور که پدرش به او کلام وحی را یاد داد، او آرزو دارد قرآن را با قرائات عشر به سبک الگویش در قرائت یعنی شیخ الحصری ضبط کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: