کد خبر: 3972044
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
ایکنا گزارش می‌دهد؛
خیریه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تلاش دارند که مانند گذشته به یاری مردم فلسطین بشتابند، شاید بتوانند اندکی از رنج و آلام کودکان فلسطینی بکاهند.

گام‌های پرخیر مراکز امداد جهان برای مردم فلسطین

به گزارش ایکنا، تنش‌های اخیر در سرزمین‌های اشغالی علاوه بر اینکه خسارت‌های جانی و مالی بسیاری به وجود آورده، باعث از بین رفتن بسیاری از کسب و کارها و مراکز آموزشی و فرهنگی شده است.

این مسائل بیش از هر زمان دیگری باعث شده است که شهروندان نوار غزه که پیش‌تر با معضلات اقتصادی ناشی از محاصره زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی مواجه بودند؛ حالا وضعیت خود را ناگوارتر ببینند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده که از زمان شروع درگیری‌ها (دوشنبه گذشته) و تشدید حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل 192 نفر در غزه به شهادت رسیدند که 58 نفر آن‌ها کودک هستند. اسرائیل در روزهای اخیر از هوا و کمی بعد با توپخانه نیروی زمینی ارتش غزه را بمباران کرد. پس از این بمباران بسیاری از ساکنان وحشت‌زده غزه خانه‌های خود را ترک کردند تا با تجربه مشابه سال 2014 و حمله زمینی اسرائیل در خاک خود مواجه نشوند.

با این همه خیریه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تلاش دارند که مانند گذشته به یاری مردم فلسطین بشتابند تا رنج و آلام کودکان فلسطینی را تسکین دهند.

ائتلاف کودکان خاورمیانه(The Middle East Children’s Alliance)

ائتلاف کودکان خاورمیانه که به اختصار MECA نامیده می‌شود، سازمانی است برای کمک به حقوق و بهبود زندگی کودکان در خاورمیانه که از طریق کمک‌رسانی، توانمندسازی و آموزش تلاش می‌کند. تیم MECA در حال حاضر بسته‌های مواد غذایی را در تمام مناطق غزه توزیع و از مدارس و خانواده‌های آواره بازدید می‌کند تا ببیند چه چیزی لازم است. این سازمان همچنین از کمک‌های پزشکی به NGO‌هایی که با این سازمان قرارداد دارند، پشتیبانی می‌کند. این سازمان در شهر برکلی کالیفرنیا بنیان نهاده شده است.

معرفی خیریه‌هایی با هدف کمک به مردم فلسطین

در روزهای اخیر وب‌سایت این گروه خیریه با انتشار مداوم اخبار اختصاصی از غزه با هدف نشان دادن وضعیت کودکان فلسطینی، تلاش می‌کند که افراد را به کمک به این خیریه تشویق کند. برای مثال یکی از اقدامات این گروه توزیع بسته‌های غذایی بین ساکنان اردوگاه پناهندگان فلسطینی بود. به گفته یکی از اعضای این گروه هر شخصی در بخشی از منطقه کاملاً ناامن شرق اردوگاه جبالیا وظیفه خود را انجام می‌داد و با تمام انرژی کار می‌کرد. ما زیر صدای بمباران اسرائیل کار کردیم زیرا هرکدام معتقدیم که در این شرایط سخت نقشی داریم که باید آن را به بهترین شکل انجام دهیم. هر کس در اینجا در غزه روش مبارزه و مقاومت خود را دارد. در پایان، ما موفق به توزیع بسته‌های غذایی به 100 خانواده در غزه شدیم.

صندوق امداد کودکان فلسطین(Palestine Children’s Relief Fund)

PCRF یکی از سازمان‌هایی است که در حال حاضر در حال جمع‌آوری کمک‌های مالی برای غزه فعالیت دارد. این کمک‌های مالی به صورت کمک‌های فوری بشردوستانه و پزشکی به کودکان آسیب‌دیده و بیمار در غزه هزینه می‌شود.

معرفی خیریه‌هایی با هدف کمک به مردم فلسطین

صندوق امداد کودکان فلسطین از سال 1991 فعالیت داشته و این سازمان کمک می‌کند تا مراقبت‌های پزشکی رایگان برای کودکانی که امکان دسترسی به آن را ندارند، فراهم شود. مقر این سازمان در آمریکا است و در سال 2009 از سوی مؤسسه Charity Navigator که مؤسسات خیریه را ارزشیابی می‌کند به عنوان خیریه 4 ستاره انتخاب شد. ریچارد گیر، بازیگر و فعال حقوق بشر آمریکایی از جمله حامیان این خیریه است.

کمک پزشکی برای فلسطینیان(Medical Aid for Palestinians)

این خیریه در سال 1984 در بریتانیا تشکیل شد و کمک‌های پزشکی برای فلسطین و غزه ارائه می‌کند. این کمک‌ها شامل تأمین داروهای مورد نیاز مردم، تجهیزات پزشکی و لوازم پزشکی یکبار مصرف به بیمارستان‌ها و خدمات اورژانس فلسطین در غزه و بیت‌المقدس است.

معرفی خیریه‌هایی با هدف کمک به مردم فلسطین

این خیریه که فعالیت‌ خود را در مناطق درگیری اخیر قطع نکرده در وب‌سایت خود به طور مرتب در مورد وضعیت زندگی افراد و مشکلات این مناطق اخبار و گزارش منتشر می‌کند. برای مثال در یکی از آخرین اخبار این خیریه، با اشاره به کمبود سوخت در غزه و وابستگی برق‌رسانی در غزه به سوخت‌های فسیلی، این معضل را برای وضعیت بیمارستان‌های غزه، خطرناک و باعث به خطر افتادن جان بیماران دانسته بود.

کمک مسلمانان ایالات متحده آمریکا (Muslim Aid USA)

این سازمان که در آمریکا بنیان نهاده شده با سازمان‌های خیریه دیگر و مختلف مانند PRCS همکاری می‌کند تا به کمک فلسطینیان بشتابد. این کمک‌ها شامل تجهیزات پزشکی و کمک‌های غذایی است.

بیمارستان المقاصد

المقاصد یک بیمارستان خیریه اسلامی است که از سوی فلسطینیان در بیت‌المقدس اداره می‌شود و یکی از شش بیمارستان فلسطینی در این شهر است. از زمان شروع حوادث اخیر، بیمارستان با مراجعان بیشتری روبه‌رو شده است، زیرا افراد بیشتری در این شهر زخمی و بستری می‌شوند. این مرکز از جمله بیمارستان‌هایی است که کمک‌های جهانی را پذیرفته و آنها را به صورت خیریه به نیازمندان اهدا می‌کند.

معرفی خیریه‌هایی با هدف کمک به مردم فلسطین

مؤسسه درک خاورمیانه (The Institute for Middle East Understanding)

IMEU یک سازمان غیرانتفاعی مستقل در آمریکا است که دسترسی سریع روزنامه‌نگاران به اطلاعاتی در مورد فلسطین و فلسطینی‌ها و همچنین منابع خبری را در ایالات متحده و خاورمیانه فراهم می‌کند. این خیریه هم از طریق وب‌سایت و هم از طریق کارمندان خود، با خبرنگاران همکاری می‌کند تا درک عموم مردم از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی فلسطین را افزایش دهد.معرفی خیریه‌هایی با هدف کمک به مردم فلسطین

گزارش از محمدحسن گودرزی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: