کد خبر: 3977118
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
مسیب‌زاده تشریح کرد:
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: مرحله نهایی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان از 14 تیرماه و مسابقات دانش‌آموزان از 27 تیر آغاز می‌شود.

محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: مرحله نهایی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در دو بخش آوایی و پژوهشی طی تیرماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش آوایی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این بخش از 27 تا 31 تیر در رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل‌خوانی، اذان و حفظ قرآن به صور ت ارتباط مجازی با داوران ملی و بین‌المللی(ارتباط با اتاق هیئت داوران) برپا خواهد شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش اضافه کرد: بخش پژوهشی مسابقات دانش‌آموزی نیز به میزبانی سمنان و از سوم تا هفتم مرداد‌ماه در رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، انشا و احکام نماز و تفسیر قرآن برپا خواهد شد. مسابقات در دو بخش مقدماتی(با ضبط و ارسال آثار) و پایانی (به صورت برخط و آنلاین) با قضاوت داوران ملی و بین‌الملل انجام می‌شود و از هر رشته 10 نفر از بهترین‌ها به مرحله پایانی راه پیدا می‌کنند.

جزئیات برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن دانش‌آموزی و فرهنگیان

مسیب‌زاده بیان کرد: همچنین مرحله نهایی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان در چهار رشته قرائت، حفظ کل و 10 جزء، نهج‌البلاغه و روش تدریس احکام از 14 تیر با استقرار دبیرخانه و تیم داوری این دوره از مسابقات به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود، افزود: مراسم افتتاحیه و اختتامیه جداگانه برای مسابقات قرآن دانش‌آموزی و فرهنگیان در نظر گرفته شده است. همچنین علی‌رغم شیوع کرونا، نه تنها تعداد شرکت‌کنندگان مسابقات کم نشده، بلکه با میل و رغبت بیشتر دانش‌آموزان و فرهنگیان همراه بوده است، چراکه برای حضور در مسابقات و بهره‌مندی از محتوای آموزشی کانال‌ها و گروه‌های ادارات قرآن، عترت نماز سراسر کشور فرصت بیشتری داشتند.

مسیب‌زاده تأکید کرد: امسال نیز شاهد برگزاری مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان جهان اسلام خواهیم بود. لذا باید در این دوره از مسابقات برترین‌ها انتخاب شوند، چراکه حضور تیم ملی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین‌المللی رقم خواهند زد. برترین‌های این دوره از مسابقات در بخش دانش‌آموزان دختر و پسر در دو رشته قرائت و حفظ کل با برترین‌های سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی رقابت‌ خواهند کرد تا برگزیده‌ترین آنها به عرصه بین‌المللی راه یابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: