کد خبر: 3989222
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین:

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در پیام تبریک به مناسبت روز خبرنگار تأکید کرد: حوزه مقاومت و دفاع از آرمان فلسطین موضوعی است که بسیاری از خبرنگاران دغدغه‌مند همواره به آن می‌پردازند و امیدواریم به زودی خبر آزادی قدس شریف از سوی این تلاشگران حوزه مقاومت اعلام شود.

به گزارش ایکنا؛ متن این پیام که نسخه‌ای از آن در اختیار ایکنا قرار گرفت، بدین شرح است:

«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ؛ نون، سوگند به قلم و آنچه می‌نويسند»(آیه 1 سوره قلم)

خبرنگاران نقش مؤثری در جهت‌دهی و تنویر افکار عمومی و در مسیر روشنگری دارند، اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی از جمله نقش‌های مهم خبرنگاران است که بسیاری از این قشر به خوبی آن را به منصه ظهور رسانده‌اند، چه بسا خبرنگاران بسیاری که در این راه شهید شده‌اند، یاد همه شهیدان عرصه اطلاع‌رسانی گرامی باد.

بی طرفی، جلب اعتماد مردم، صداقت در اطلاع‌رسانی و روشنگری از جمله ویژگی‌های مهمی است که خبرنگاران از آن بهره می‌برند.

اکنون که مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند اهمیت نقش خبرنگاران در آگاهی و امیدبخشی به مردم بیش از پیش احساس می‌شود لذا تلاشگران این عرصه همواره در مسیر سیر تحولات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قرار می‌گیرند و بار زیادی را در مواجهه به این موضوعات به دوش می‌کشند.

امروز مردم انتظار بالایی از خبرنگاران به عنوان وجدان بیدار جامعه دارند تا در این شرایط که با حضور خود در انتخابات، رئیس جمهوری را برگزیده‌اند تا با پاکدستی خود و مقابله با فساد موجب کاهش مشکلات کشور شود، خبرنگاران نیز با کمک و یاری به رئیس جمهور و کابینه‌اش آنها را در این مسیر یاری کنند چرا که بی شک خبرنگاران نقش مؤثری در توسعه و پیشرفت یک جامعه دارند که امروز این مهم از اهمیت بسیاری برخوردار شده است.

اما در حوزه دیگر باید گفت با توجه به اینکه همواره کشورمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد هجمه رسانه‌های معاند قرار گرفته و می‌گیرد لذا فعالان عرصه رسانه‌ای در جبهه نبرد با این هجمه‌ها هم قرار دارند که آنها را متمایز از دیگران می‌کند درک صحیح شرایط، اقدامات به موقع رسانه‌ای و توانمندی بسیار می‌تواند موجب برخورد و خنثی‌کردن این هجمه‌ها شود، خبرنگاران در این مسیر باید مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عمل کنند از این جهت می‌توان به قداست این شغل پی برد.

حوزه مقاومت و دفاع از آرمان فلسطین موضوع دیگری است که بسیاری از خبرنگاران دغدغه‌مند همواره به آن می‌پردازند و امیدواریم به زودی خبر آزادی قدس شریف از سوی این تلاشگران حوزه مقاومت اعلام شود.

17 مرداد روز خبرنگار بر تمام تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی مبارک باد

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: