کد خبر: 3997681
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشور:
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به اینکه فروش ویژه بلیت اربعین از ۲۸ شهریورماه آغاز می‌شود، به شرکت‌کنندگان در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی توصیه کرد که برای خرید بلیت سفر به عراق چند روزی صبر کنند و عجله‌ای برای این موضوع نداشته باشند.

آغاز فروش ویژه بلیت اربعین از ۲۸ شهریور/ متقاضیان عجله نکنند

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی رادیو اربعین، محمدحسین ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه از 28 شهریورماه تا 10مهرماه فروش ویژه بلیت برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی صورت می‌گیرد، گفت: در ابتدا قرار بود که ۳۰ هزار نفر از زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند ولی بعد از سفر الکاظمی نخست وزیر عراق به تهران این سهمیه به دو برابر افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: قبل از افزایش سهمیه، بلیت هواپیما برای رفت‌وبرگشت از شش فرودگاه کشور در شهرهای تهران، اهواز، اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد حدود پنج میلیون تومان در نظر گرفته شده بود و اکنون باتوجه ‌به افزایش سهمیه صورت‌گرفته تعداد ناوگان ما نیز برای جابه‌جایی مسافران باید افزایش پیدا کند و برنامه‌ریزی‌های قبلی که در مورد جابه‌جایی زائران داشتیم تا حدودی تغییر کرده است.

ذیبخش افزود: در حال رایزنی با خطوط هواپیمایی هستیم تا به نحوی برنامه‌ریزی کنیم که هزینه کمتری به زائران تحمیل شود.

وی با بیان اینکه هزینه خدمات فرودگاهی در عراق از جمله نجف بسیار بالاست، تصریح کرد: اکنون باتوجه ‌به افزایش سهمیه و اینکه ما باید ناوگان بیشتری را به کار ببریم هزینه خدمات فرودگاهی نیز افزایش پیدا کرده است اما ما همچنان تلاش داریم که با هماهنگی با ایرلاین‌ها این هزینه را کاهش دهیم و امیدواریم طی دو تا سه روز آینده خبرهای خوبی در این زمینه داشته باشیم.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشور به زائران اربعین حسینی توصیه کرد برای خرید بلیت هواپیما عجله نداشته باشند و یکی دو روز آینده را صبر و بعد اقدام به خرید بلیت کنند.

وی همچنین گفت: همان‌طور که پیش ‌از این نیز گفتیم فروش ویژه اربعین از 28 شهریورماه آغاز می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: