کد خبر: 4000406
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
طی تفاهم‌‌نامه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با اتحادیه، مؤسساتی که تمایل به اجرای طرح‌های قرآنی سازمان اوقاف در امامزادگان و بقاع متبرکه دارند تا هشتم مهرماه فرصت دارند، درخواست خود را ارسال کنند.

محمد شایق، قائم‌مقام اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان یزد، در گفت‌وگو با ایکنا ضمن بیان این مطلب گفت: تفاهم‌‌نامه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با اتحادیه درباره واگذاری طرح‌های قرآنی این اداره به مؤسسات و خانه‌های قرآنی به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های بخش مردمی، انجام شد.

وی ادامه داد: در این راستا تشکل‌هایی که تمایل دارند طرح‌های قرآنی اوقاف را در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار کنند تا هشتم مهرماه فرصت دارند، عنوان طرح و امامزاده را در قالب یک نامه رسمی یا سربرگ و ممهور به مهر مؤسسه از طریق پیام‌رسان واتساپ یا ایتا به شماره 09901771310 ارسال کنند.

شایق درباره این طرح‌ها اضافه کرد: طرح بشارت (حفظ پنج جزء قرآن طی سه سال)، دوره‌های حفظ جزء سی‌ام، دوره‌های حفظ کل در قالب طرحی سه‌ساله، دوره‌های ترجمه و مفاهیم قرآن، جلسات بیان تفسیر موضوعی، دوره‌های ارتقای حافظان و قاریان قرآن، شناسایی و احیای موقوفات قرآنی، برپایی محافل انس با قرآن به صورت مناسبتی، برگزاری مسابقات قرآن محله‌محور با محوریت آشنایی و معرفی بقاع متبرکه، برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن در بقاع متبرکه و مساجد و برپایی کرسی تلاوت اذانگاهی در این بقاع از جمله برنامه‌های قرآنی واگذار شده است.

وی ادامه داد: از جمله بقاع متبرکه به منظور اجرای این طرح‌ها امامزاده سیدهاشم(ع) ارکان، امامزاده مراد(ع) اشکذر، امامزاده احمد(ع) در ابرکوه، امامزاده عبدالله(ع) در بافق، بقعه سیدعباس در خاتم، امامزاده سیدغیاث‌الدین(ع) در مهریز، امامزاده سیدصدرالدین قنبر(ع) و امامزاده خدیجه خاتوم(ع) در میبد و امامزادگان سیدجعفر محمد(ع)، جعفر(ع) و سیدنصرالله(ع) یزد خواهند بود.

شایق بیان کرد: در صورتی که مؤسسات شهرستان‌های استان تمایل دارند طرح‌ها را در سایر امامزادگان نزدیک محل سکونت یا شهرهای خود برگزار کنند، می‌توانند با اداره اوقاف شهرستان هماهنگ‌های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: