کد خبر: 4000477
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
مدرسه قرآنی «فاطمه بنت اسد(س)» وابسته به آستان مقدس عباسی برنامه‌ای فرهنگی تربیتی برای آموزش کودکانی که قصد زیارت اربعین دارند به اجرا درآورده است.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از شبکه جهانی الکفیل، شذی عبدالامیر، مدیر مدرسه فاطمه بنت اسد(س)، درباره این برنامه فرهنگی گفت: آستان مقدس عباسی بخشی از خدمات ارائه شده به زائران اربعین را به برنامه‌های فرهنگی و دینی اختصاص داده و قسمتی از این برنامه‌ها به گروه سنی کودکان اختصاص یافته است.
 
وی افزود: این برنامه از سوی کادر متخصص این مدرسه در یکی از سالن‌های مهمانسرای خارجی آستان عباسی واقع در جاده نجف به کربلا اجرا شده و امسال، نخستین سال اجرای این برنامه است که برای این گروه سنی برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شده است.
 
عبدالامیر درباره بخش‌های مختلف این برنامه اظهار کرد: این برنامه شامل قرائت صحیح سوره مبارکه حمد، نقاشی و رنگ آمیزی، داستان نویسی کودکان، نوشتن یک نامه به امام حسین(ع)، مشارکت کودکان در قرائت قرآن یا مشاعره درباره اهل بیت(ع)، طرح سوالاتی ساده درباره اهل بیت(ع) و زندگی امام حسین(ع)، قرائت دعای فرج به شکل گروهی و کمک به حفظ آن و توزیع هدایا به همه کودکان شرکت کننده در این برنامه است.
 
عبدالامیر در پایان تأکید کرد: این برنامه با وجود اینکه اولین بار است که برگزار می‌شود، اما با استقبال خوبی از سوی کودکان شرکت کننده در مراسم اربعین روبرو شده است.
 

آماده// اجرای برنامه فرهنگی - تربیتی برای کودکان در مراسم اربعین 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: