کد خبر: 4000556
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس از موضع دولت عراق در حمایت از مسئله فلسطین و مخالفت قاطع با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تقدیر کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حازم قاسم تأکید کرد که عراق از جمله کشورهایی است که همواره حامی مسئله فلسطین و مبارزات عادلانه فلسطینیان علیه اشغالگران صهیونیست بوده است.

قاسم تمامی کشورهای منطقه را به مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حمایت از ملت و قضیه عادلانه فلسطین فراخواند.

لازم به ذکر است که روز جمعه گذشته کنفرانسی در اربیل عراق موسوم به «صلح و استرداد» برگزار شد که شرکت‌کنندگان در آن از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام حمایت کرده بودند.

در پی برگزاری این کنفرانس، نهاد ریاست جمهوری عراق طی بیانیه‌ای ضمن محکومیت آن، بر موضع ثابت عراق در پشتیبانی از مسئله فلسطین و احقاق همه حقوق مشروع فلسطینیان و مخالفت قاطع بغداد با موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و ضرورت احترام به اراده و خواست مردم عراق و تصمیم ملی مستقل آن‌ها را یادآور شد.

دفتر نخست‌وزیری عراق نيز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت عراق نشست‌ نمایندگان برخی از قبایل اربیل در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: