کد خبر: 4000613
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
مرحله استانی شانزدهمین دوره جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در استان گیلان برترین‌های خود را شناخت.

به گزارش خبرنگار ایکنا، مرحله استانی شانزدهمین دوره جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در استان گیلان ویژه آقایان در جوار حرم مطهر جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه با حضور قراء ممتاز استان و دیگر قرآن‌دوستان برگزار شد.

طی این جشنواره هشت نماینده استان برای کسب سهمیه ملی با هم رقابت کردند و مردم شریف آستانه اشرفیه با همان اندک تبلیغات محیطی، یاور قرآن در شب برگزاری این مراسم شدند.
 
جشنواره تلاوت‌های مجلسی این مزیت ویژه را به همراه دارد که جلسات استادان و زحمتکشان عرصه قرآنی را معرفی کند. مدرسانی که سال‌ها در عرصه آموزش قرآن زحمات بسیاری را متحمل شده و شاید در دوران حیات خود هیچ نامی از آن‌ها در هیچ جایی از سرزمین پهناور ایران مشاهده نشود.

این مسابقات با حضور جمعی از نخبگان، اساتید، قاریان و حافظان قرآن و دبیر بخش ملی و بین‌المللی جشنواره با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی انجام شد که بعد از تلاوت تعدادی از علاقه‌مندان و پایان رأی‌گیری، نتایج آن به شرح معرفی شد.

نفر اول ابراهیم فلاح‌ تبسم‌چهره با ۲۰۳ رأی، نفر دوم مهدی عبرتی با ۱۸۷ رأی، نفر سوم محمدعلی عنبری با ۱۶۸ رأی، نفر چهارم ابوالفضل زیبایی با ۱۴۹ رأی، نفر پنجم سیدمحمد مدنی با ۱۱۰ رأی، نفر ششم سیدمحمدحسین رضوانی با ۱۰۸ رأی، نفر هفتم سیدابراهیم خامسی با ۱۰۴ رأی و سیدمیرحسن نورمحمدی با ۹۲ رأی به عنوان نفر هشتم معرفی شدند.

یادآور می‌شود، این جشنواره طی روز‌های آتی در دیگر استان‌ها نیز برگزار می‌شود و اواخر آبان‌ماه شاهد برپایی مرحله کشوری آن خواهیم بود. با پایان یافتن بخش تلاوت، تا دهه فجر انقلاب اسلامی، فراخوان‌های دیگری از این جشنواره در دیگر رشته‌ها منتشر می‌شود.
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: