کد خبر: 4000798
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
مجموعه «قصه‌های جنگ» در قالب «کتاب‌های پروانه» برای گروه سنی کودکان به همت انتشارات به‌نشر منتشر شده است.

مجموعه ۷ جلدی قصه‌های جنگ ویژه کودکانبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ مجموعه ۷ جلدی «قصه‌های جنگ» در قالب «کتاب‌های پروانه» و با عناوین «پروانه‌های آبی»، «خانه‌ای روی شیشه»، «پرواز موج»، «دست‌های سبز لاله»، «جزیره آفتابگردان»، «بچه‌های شهر ما» و «قشنگ‌ترین هدیه دنیا» با محوریت دفاع مقدس به همت به‌نشر روانه بازار نشر شده است. 

«پروانه‌های آبی» به قلم نورا حق‌پرست به رشته تحریر در آمده و تصویرگران آن علیرضا پوراکبری، فائزه تقی‌زاده، هاجر مرادی هستند. این کتاب داستان دختر کوچولویی به نام سارا را روایت می‌کند که پدرش عازم جبهه می‌شود و او برای بازگشت پدر روزشماری می‌کند. 

«خانه‌ای روی شیشه» به قلم شهرام شفیعی نوشته و با تصویرگری سارا نارستان برای گروه سنی «ب و ج» منتشر شده است. این کتاب، جنگ را از دید ضربدر سفید روی شیشه یک ساختمان روایت می‌کند.

مجموعه ۷ جلدی قصه‌های جنگ ویژه کودکان

«پرواز موج» اثر «سرور پوریا» و با تصویرگری زهرا رسولی است. این کتاب داستان پدر و پسر صیادی را روایت می‌کند که یک روز در جریان صید با مرغ دریایی زخمی مواجه می‌شوند و می‌خواهند آن را نجات دهند، اما در برگشت با حمله دشمن به شهر روبرو می‌شوند.

«قشنگ‌ترین هدیه دنیا» نوشته مژگان شیخی با تصویرگری نرگس دلاوری منتشر شده است. این کتاب دو داستان جذاب دارد که داستان اول به نام «با من باش» ماجرای پسری به نام علی است که با تصادفی که رخ می‌دهد، دلزدگی را در مورد پدر معلولش کشف می‌کند و داستان دوم به نام «قشنگترین هدیه دنیا» قصه زهرا کوچولوست که آنقدر از عصای پدرش خجالت می‌کشد که حتی حاضر نیست به شکلات‌های عصایی اکبر آقا بقال نگاه بیندازد.

مجموعه ۷ جلدی قصه‌های جنگ ویژه کودکان

«دست‌های سبز لاله» به قلم سرور پویا و با تصویرگری سحر فرهادروش برای گروه سنی «ب» و «ج» در حوزه داستان‌های کودکانه دفاع مقدس روانه بازار کتاب شده است. این کتاب نیز روایتگر سال‌های دفاع مقدس، حفظ وطن، شرافت و ایمان به خداست. این قصه حکایت پایمردی‌های جوانانی است که در راه دفاع از وطن به شهادت رسیدند و سرزمینمان را به دشت لاله‌ها تبدیل کردند.

«بچه‌های شهر ما» از آثار حمید هنرجو و در قالب شعر‌های جنگ است که تصویرگر آن ویدا کریمی است. در این کتاب ۲۴ شعر با زبانی کودکانه و با موضوع دفاع مقدس سراییده شده است.

«جزیره آفتابگردان» نیز به قلم مرضیه جوکار به رشته تحریر درآمده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: