کد خبر: 4002710
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳

مسابقات انتخابی هفتمین دوره مسابقات دوسالانه بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام برگزار شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، مسابقات انتخاب اعضای گروه جمهوری اسلامی ایران برای حضور در هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام برگزار شد.

این رقابت‌ها با حضور میکائیل باقری، معاون اداره قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و کارشناسان اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به صورت برخط به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در کانون فرهنگی ـ هنری سمیه شهرری برگزار شد.

در این مسابقات 33 نفر از دانش‌آموزان برتر در رشته قرائت و حفظ قرآن حضور داشتند که در نهایت نفرات اول هر رشته به تفکیک دختران و پسران برای حضور در این رقابت‌ها، که اسفندماه 1400 همزمان با سی‌‌وهشتمین دوره مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، راه می‌یابند.

مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام به صورت دوسالانه برپا می‌شود.

سایر دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این انتخاب نیز منتظر وصول دعوت‌نامه از سایر کشورها خواهند بود تا پس از قطعی شدن برگزاری مسابقات زیر 18 سال با نظر مرکز قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، مقدمات حضور آنان در مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم زیر 18 سال سایر کشورها فراهم شود.

اسامی دانش‌آموزان برگزیده متعاقباً اعلام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: