کد خبر: 4006095
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
همزمان با برگزاری چهارمین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص)، چهار نشست کافه علم با حضور و سخنرانی برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) و برگزیدگان مقیم کشور‌های اسلامی این جایزه همچنین همراهی دانشمندان ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.

برگزاری ۴ کافه علم با سخنرانی برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱

به گزارش ایکنا، کافه علم در جست وجو ماده تاریک با حضور پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه الخامس شهر رباط مراکش، فیزیکدان انرژی بالا و پژوهشگر برخورددهنده هادرونی بزرگ و برگزیده مقیم کشور‌های اسلامی جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ همچنین ارائه کاظم عزیزی استاد فیزیک دانشگاه تهران، سارا خطیبی استادیار فیزیک دانشگاه تهران و غلامحسین حقیقت دانشجوی پسادکتری، پژوهشکده ذرات و شتابگر در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی روز سه شنبه ۲۷ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار می‌شود.
 
همچنین کافه علم با موضوع گیاهان دارویی زیر ذره‌بین علم با حضور محمد اقبال چودری، زیست‌شیمی‌دان پژوهشگاه بین‌المللی علوم شیمیایی و زیستی دانشگاه کراچی و دیگر برگزیده مقیم کشور‌های اسلامی جایزه مصطفی(ص) همچنین حضور دکتر پروین پاسالار، دکتر آزاده حبیبی و دکتر محمد مهدوی چهارشنبه ۲۸ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ میزبان علاقه‌مندان است.
 
افزون بر این، کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه هاروارد، نظریه‌پرداز نظریه ریسمان و صاحب کرسی هلیس و برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و همچنین حسام‌الدین ارفعی، فیزیکدان نظریه ریسمان و استاد دانشگاه صنعتی شریف روز پنجشنبه ۲۹ مهر ساعت ۹ تا ۱۳ در کافه علم با عنوان معما‌هایی برای رازگشایی از عالم در نشست کافه علم حضور می‌یابد. پروفسور زاهد حسن دیگر برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۲۱ و استاد فیزیک نظری دانشگاه پرینستون همچنین کاشف نیمه‌فلز‌های فرمیون ویل نیز روز جمعه ۳۰ مهر در مورد انقلاب توپولوژیک در فیزیک صحبت می‌کند.
 
برگزاری ۴ کافه علم با سخنرانی برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱

کافه‌علم‌ها در پی آوردن علم از فضای رسمی و دانشگاهی به محیط‌های صمیمی و عمومی هستند تا از این راه، جایگاه علم را در فرهنگ عمومی جامعه ارتقا دهند.
 
در کافه علم، عموم مردم فارغ از تخصص، سن، جنسیت در محیطی صمیمی گرد هم می‌آیند و به گونه‌ای بی‌تکلف و بی‌واسطه به پرسش و پاسخ با یک دانشمند یا مروج علم می‌نشینند. به این ترتیب، گفتگویی علمی‌ترویجی جایگزین یک سخنرانی یک‌سویه می‌شود. از این‌رو، اطلاق واژه مهمان برای دانشمند یا مروج علم دعوت‌شده، مناسب‌تر از عنوان سخنران است.
 
بهره‌مندی مهمان از توان ساده‌سازی مباحث پیچیده علمی و تبیین آن موضوعات به گونه‌ای قابل فهم برای عموم، یک ویژگی ضروری برای او به شمار می‌آید.
 
برگزاری ۴ کافه علم با سخنرانی برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱

علاقه‌مندان جهت حضور در این نشست‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت https://biologyevents.ir/course/index?category=۲۶ اقدام به ثبت‌نام کنند.
لازم به ذکر است این نشست‌ها به صورت برخط نیز برای علاقه‌مندان از حساب کاربری جایزه مصطفی (ص) در شبکه مجازی اینستاگرام و حساب اتحادیه زیست‌شناسان در این شبکه در دسترس است.
 
برگزاری ۴ کافه علم با سخنرانی برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) ۲۰۲۱
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: