کد خبر: 4006777
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل، همسران و فرزندان کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، اول آبان‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل، همسران و فرزندان کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، شنبه، اول آبان‌ماه در سالن شهید مطهری ستاد مرکزی نیروی زمینی ارتش برگزار می‌شود. 

این مسابقات از 24 تا 26 مهرماه در بخش همسران و بانوان شاغل و فرزندان دختر و پسر در دو مقطع زیر 15 سال و بالای 15 سال در رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ ۱، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ جزء و حفظ کل، مفاهیم براساس جزء ۲۱ با رقابت 781 نفر برگزار شد که در آیین اختتامیه از 216 نفر از خانواده‌های منتخب و بانوان شاغل با حضور فرماندهان لشکری تجلیل به عمل می‌آید. 

بنابر گفته سرهنگ مهدی میدانی، رئیس اداره قرآن و عترت و نماز سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش (آجا) «بخاطر شرایط کرونا طی این مراسم از 12 نفر از منتخبان ادارات پنج گانه نیروی زمینی، دریایی، هوایی، پدافند هوایی و ستاد آجا به صورت نمادین تجلیل به عمل می‌آید و جوایز و لوح تقدیر سایر برگزیدگان ارسال می‌شود».

وی ادامه داد: این مراسم همزمان به صورت وبیناری در سطح یگان‌ها پخش می‌شود. همچنین طی این مراسم از تیم برتر ادارات تجلیل به عمل می‌آید و درفش قرآنی به فرمانده نیروی برتر اهدا می‌کنیم. سال گذشته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست این درفش را کسب کند.

میدانی تصریح کرد: آزمون انتخابی بین رتبه‌های نخست این دوره با رتبه‌های برتر سال گذشته نیز روز گذشته، 27 مهرماه در دو نوبت صبح و عصر با قضاوت دو تیم داوری بانوان و آقایان برگزار شد که برترین‌ها در 12 رشته قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ 5، 10، 15، 20، 25 جزء و حفظ کل و اذان و مفاهیم براساس جزء 21 برای اعزام به مسابقات قرآن نیروهای مسلح در بخش خانواده‌ها و بانوان شاغل انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه ارتش در هر مقطع و هر رشته، 36 نفر را به مسابقات قرآن نیروهای مسلح اعزام خواهد کرد، یادآور شد: میزبانی این دوره از مسابقات در این بخش برعهده ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در آذرماه برگزار خواهد شد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: