کد خبر: 4008110
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
وزیر کشور یکی از راهکارهای مهم کاهش طلاق را اجرای نهضت مشاوره خانوادگی اعلام کرد و گفت: با محور محلات در 31 استان قرارگاه کاهش طلاق راه‌اندازی می‌شود.

نهضت مشاوره خانوادگی در محلات با محور کاهش طلاق اجرا می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی، وزیر کشور در نشست بررسی راهکارهای عملی برای کاهش روند طلاق که با حضور گروهی از فعالان حوزه اجتماعی در محل وزارت کشور برگزارشد، با اشاره به اینکه خانواده بنیان و اساس جامعه است، گفت: یکی از تهدیدات جدی در حوزه خانواده روند رو به گسترش طلاق است که باید در این راستا تدابیر فوری و عاجل اندیشیده شود.

وحیدی با اشاره به اینکه گسترش طلاق باعث فروپاشی بنیان خانواده که پایه اجتماع است می‌شود، گفت: در حوزه عوامل موثر در طلاق دو دسته فاکتورهای پیشینی و پسینی مطرح است که باید ضمن توجه به زمینه‌های پیشینی، در حال حاضر با توجه به فوریت مسئله، عوامل پسینی مورد توجه جدی‌تر و ضروری قرارگیرد. به موازات برنامه‌ریزی بلند مدت، باید راهکارهای نتیجه بخش و فوری در این راستا به کار گرفته شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه طبق بررسی‌ها یکی از راهکارهای مهم در این حوزه، نهضت مشاوره خانوادگی است، گفت: این نهضت باید با محوریت محلات در کشور گسترش یابد.

وزیر کشور همچنین با اشاره به مسئولیت شورای اجتماعی کشور در حوزه طلاق با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: رهبری معظم انقلاب در حوزه کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی به شورای اجتماعی کشور مسئولیت داده و برای همین باید با تمام توان دراین عرصه فعال شویم.

وحیدی با بیان جزئیات این نهضت سراسری در کشور گفت: دراین عرصه سه اقدام فوری شامل راه اندازی قرارگاه در ۳۱ استان کشور به شکل اجرایی با حمایت استانداری‌ها و در مرحله دوم، شکل‌گیری اتاق‌های فکر تخصصی برای تقویت محتوای آموزشی و در گام آخر توانمندسازی مشاوران صورت گیرد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه می‌توان در جذب مشاوران از راهکار فراخوان افراد علاقه‌مند به فعالیت در عرصه مشاوره خانوادگی را به کار گرفت، گفت: در کشور ظرفیت‌های بزرگی در این حوزه نظیر حوزه‌های علمیه و افراد بازنشسته فعال در این عرصه‌ها وجود دارد که باید با جلب مشارکت همه این ظرفیت‌ها به صورت نهضتی، این تحول با هدف تقویت بنیان خانواده و کاهش طلاق صورت گیرد.

همچنین در پایان با تأکید بر اینکه در حوزه مسائل تحکیم خانواده و طلاق، آموزه‌های دینی و الهی بسیار راهگشاست، گفت: در این حوزه خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در کشور وجود دارد که باید با کار برنامه‌ریزی شده، با قدرت و صلابت جلو برویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: