کد خبر: 4008264
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از امروز سایت مربوط به پیش‌ثبت‌نام عتبات فعال و علاقه‌مندان می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند.

ارسالی فوری/ آغاز پیش ثبت نام سفر به عتبات عالیات

به گزارش ایکنا، سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه‌ای از آغاز پیش‌ثبت‌نام عتبات 1400 خبر داد.

متن کامل اطلاعیه پیش‌ثبت‌نام عتبات عالیات به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با توجه به لغو روادید سفرهای هوایی بین ایران و عراق و با عنایت به موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، سازمان حج و زیارت در جهت ایجاد رفاه و سهولت بیشتر و به منظور ایجاد آمادگی‌های لازم برای تشرف زائران به سفر زیارتی عتبات مقدسه عراق، اقدام به ایجاد سامانه پیش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات کرده است.

متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات در دوره ۲۳/۸/۱۴۰۰ لغایت ۳۰/۱۰/۱۴۰۰ می‌توانند با تكمیل فرم مربوطه در سایت (http://atabat.haj.ir) برای خود و همراهانشان پیش ثبت‌نام کنند.

شروع پیش‌ثبت‌نام از ساعت 14 روز سه‌شنبه 04/08/1400 خواهد بود.

تذکرات مهم:

1- پیش‌ثبت‌‌نام به صورت انفرادی و گروهی میسر است. افرادی که متقاصی اعزام با هم هستند در یک گروه ثبت‌نام می‌کنند مانند اعضای یک خانواده، در این صورت هر گروه از یك سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشكیل می‌شود كه لازم است مشخصات كامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.

2- هر نفر فقط یکبار و در یك گروه می‌تواند (ب عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام کنند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کنند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهدشد.

3- كدملی و مشخصات كلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، امکان ادامه فرایند وجود ندارد، لذا در ثبت كد ملی دقت مضاعف به عمل آید.

4- باتوجه به اطلاع‌رسانی‌های مرتبط با پیش ثبت نام از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یكی از نزدیكان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.

5- تاریخ تولد افراد باید به صورت كامل شامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

6- كدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید كلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور كامل در فرم ثبت شود.

7- پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد كه این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.

8- بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای 72 ساعت قبل از پرواز الزامی است.

در خصوص مدت اقامت زائران و بسته‌های سفر زیارتی عتبات قابل ذکر است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تمام کسانی که تمایل دارند از بسته‌های متنوع سفر استفاده کنند، صورت می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: