کد خبر: 4008468
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
ستاد اقامه نماز کشور اقدام به برگزاری فراخوان تولید کتاب کودک و نوجوان کرده و تمامی نویسندگان و اصحاب قلم را به حضور در این رویداد معنوی دعوت می‌کند.

به گزارش ایکنا، حامد صالحی، مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، گفت: از تمامی نویسندگان و اصحاب قلم دعوت می‌شود در این رویداد معنوی تولید کتاب نماز ویژه کودکان و نوجوانان شرکت کنند.

مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز گفت: رشد و تعالی فرهنگ جامعه مرهون آگاهی بخشی مؤثر جامعه به ویژه نسل جوان کشور است و نماز به عنوان یکی از مهترین نیازهای معنوی، نیازمند توجه بیشتر صاحبان اندیشه و قلم است. هر چند آثار قبلی بی‌نیاز نبوده و نخواهیم بود اما نیاز امروز آحاد جامعه بویژه کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان فردا نیز متنوع است که نیاز به پاسخگویی مناسب و خلق و ارائه آثار نو و جذاب دارد.

وی گفت: تقویت روح تحقیق و تتبع در زمینه‌های تخصصی فرهنگ نورانی نماز، خلق آثار نو و بدیع در حوزه نماز برای رشد فکری نسل نو و شناسایی، تجلیل و حمایت از پدیدآورندگان آثار فاخر نماز از جمله اهداف ستاد اقامه نماز در برگزاری این رویداد است.

صالحی بیان کرد: فراخوان تولید کتاب کودک و نوجوان براساس محورهای رمان، مجموعه داستان های کوتاه و داستانک (مصور و مکتوب) و شعر به ویژه برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز اظهار کرد: آثار ارسالی براساس معیارهایی چون تأثیرگذاری و ارتقای سطح بینشی مخاطبان، تازگی و نوآوری در موضوع، ساختار، پرداخت و نگاه کتاب، رعایت استانداردها در تألیف، نگارش، دستور زبان و واژگان، بهره مندی از قدرت تحلیل و تخیل در نگارش و تصویر سازی، ارزشمندی علمی و محتوایی، جذابیت و زیبایی‌های بصری، التزام به ارزش‌های فرهنگی، دینی و انسانی، برخورداری از قدرت اقناع و تأثیرگذاری عمیق بر مخاطب ارزیابی خواهد شد.

صالحی در خصوص مهلت ارسال آثار گفت: علاقه‌مندان می توانند آثار خود را از یکم آذرماه تا پایان بهمن سال 1400 از طریق سامانه www.namaz.ir یا پست الکترونیک info@namazstore.ir و یا از طریق پست به نشانی تهران، میدان فلسطین، پلاک 387، کدپستی1416713811، مؤسسه فرهنگی انتشاراتی ستاد اقامه نماز ارسال کنند.

صالحی در پایان گفت: نتایج فراخوان پس از بررسی آثار دریافتی از سوی شورای کارشناسی، نیمه اسفند 1400 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد اقامه نماز www.namaz.ir اعلام خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: